MECI
25.10.17 | 1-a rundă | Alessandro Giannessi | Alexey Vatutin | 4-6, 6-2, 6-1 | Brest Challenger | Indoor Hard |
STATISTICI MECI
Alessandro Giannessi | Alexey Vatutin | |
Prima administrare % | 38/69 (55%) | 44/75 (59%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 27/38 (71%) | 29/44 (66%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 21/31 (68%) | 17/31 (55%) |
Break-ballurile câştigate | 4/7 (57%) | 1/1 (100%) |
Puncte câştigate din returnare | 29/75 (39%) | 21/69 (30%) |
Total puncte câştigate | 77/144 (53%) | 67/144 (47%) |
Greșeli duble | 4 | 2 |
ași | 2 | 4 |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 1-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
1-1 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 2-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
2-2 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 3-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
3-3 | Alexey Vatutin | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Alessandro Giannessi | 3-4 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP] | ||
3-5 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 4-5 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP] | ||
4-6 |
2 | ||
0-0 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 1-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
1-1 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 2-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
3-1 | Alexey Vatutin | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 4-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP] | ||
4-2 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 5-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
6-2 |
3 | ||
0-0 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 1-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30 | ||
2-0 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 3-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30 | ||
4-0 | Alexey Vatutin | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 5-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
5-1 | Alexey Vatutin | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP] | ||
6-1 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Alessandro Giannessi vs. Alexey Vatutin - meciuri reciproce
25.10.17 | 1-a rundă | Alessandro Giannessi | Alexey Vatutin | 4-6, 6-2, 6-1 | detaliu meci | Brest Challenger | Indoor Hard |
Alessandro Giannessi form & Alexey Vatutin form
Alessandro Giannessi - ultimele meciuri
Naples Challenger - Zgura | ||||
25.03.24 Calificare | vs. Evan Furness | 6-77, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
24.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Fabrizio Karol Pio | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Zadar Challenger - Zgura | ||||
20.03.24 a 2-a rundă | vs. Timofey Skatov | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
18.03.24 1-a rundă | vs. Corentin Moutet | 5-7, 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Szekesfehervar Challenger - Zgura | ||||
13.03.24 a 2-a rundă | vs. Matteo Martineau | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
11.03.24 1-a rundă | vs. Mathias Bourgue | 6-4, 1-6, 6-4 | detaliu meci | |
Tenerife 3 - Hard | ||||
27.02.24 1-a rundă | vs. Carlos Lopez Montagud | 3-6, 0-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Tenerife 2 - Hard | ||||
20.02.24 1-a rundă | vs. Matteo Gigante | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Manama Challenger - Hard | ||||
13.02.24 1-a rundă | vs. Damir Dzumhur | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Cordoba - Zgura | ||||
03.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Luciano Darderi | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Gianluca Mager | 3-6, 1-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
23.01.24 1-a rundă | vs. Juan Manuel Cerundolo | 6-1, 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
10.01.24 1-a rundă de calif. | vs. John Millman | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Brisbane - Hard | ||||
30.12.23 1-a rundă de calif. | vs. Alex Michelsen | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Maia Challenger - Zgura | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Henrique Rocha | 4-6, 7-65, 2-6 | detaliu meci | |
Valencia Challenger - Zgura | ||||
22.11.23 a 2-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 1-6, 6-0, 6-73 | detaliu meci | |
21.11.23 1-a rundă | vs. Miguel Damas | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
14.11.23 1-a rundă | vs. Facundo Diaz Acosta | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
Lima 2 - Zgura | ||||
08.11.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Elahi Galan | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Oriol Roca Batalla | 1-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Olbia Challenger - Hard | ||||
17.10.23 1-a rundă | vs. Lloyd Harris | 6-73, 0-6 | detaliu meci | |
Lisbon Challenger - Zgura | ||||
02.10.23 1-a rundă | vs. Pablo Llamas Ruiz | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
27.09.23 a 2-a rundă | vs. Duje Ajdukovic | 5-7, 7-5, 2-6 | detaliu meci | |
26.09.23 1-a rundă | vs. Gastao Elias | 7-62, 6-4 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
19.09.23 1-a rundă | vs. Bor Artnak | 0-3, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Seville Challenger - Zgura | ||||
07.09.23 Sfert de finală | vs. Hugo Gaston | 6-3, 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
06.09.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Rincon | 7-63, 6-0 | detaliu meci | |
04.09.23 1-a rundă | vs. Jaume Antoni Munar Clar | 6-73, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
New York - Hard | ||||
24.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Giulio Zeppieri | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
22.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Harold Mayot | 7-67, 7-5 | detaliu meci |
Alexey Vatutin - ultimele meciuri
M25 Saint - Indoor Hard | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Raphael Collignon | 6-4, 4-6, 6-71 | detaliu meci | |
27.03.24 1-a rundă | vs. Alec Beckley | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
M25 Toulouse - Indoor Hard | ||||
21.03.24 a 2-a rundă | vs. Gauthier Onclin | 3-6, 6-4, 2-6 | detaliu meci | |
20.03.24 1-a rundă | vs. Fajing Sun | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Creteil - Indoor Hard | ||||
17.03.24 Finală | vs. Alexis Gautier | 1-6, 6-4, 4-6 | detaliu meci | |
16.03.24 Semifinală | vs. Fajing Sun | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
15.03.24 Sfert de finală | vs. Gauthier Onclin | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Arthur Bouquier | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
13.03.24 1-a rundă | vs. Hugo Pierre | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Poitiers - Indoor Hard | ||||
06.03.24 1-a rundă | vs. Cyril Vandermeersch | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Trento - Indoor Hard | ||||
22.02.24 a 2-a rundă | vs. Daniil Glinka | 6-3, 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
20.02.24 1-a rundă | vs. Remy Bertola | 6-4, 6-73, 6-4 | detaliu meci | |
Cherbourg Challenger - Indoor Hard | ||||
11.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Hazem Naow | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Grenoble - Indoor Hard | ||||
07.02.24 1-a rundă | vs. Andrea Guerrieri | 1-6, 7-62, 1-4, - Alexey Vatutin - retragere | detaliu meci | |
M15+H Bagnoles - Zgura | ||||
28.01.24 Finală | vs. Andrea Picchione | 7-5, 2-6, 6-3 | detaliu meci | |
27.01.24 Semifinală | vs. Corentin Denolly | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
26.01.24 Sfert de finală | vs. Gergely Madarasz | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
25.01.24 a 2-a rundă | vs. Valerio Perruzza | 6-3, 7-63 | detaliu meci | |
23.01.24 1-a rundă | vs. Matt Ponchet | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
Tenerife 1 - Hard | ||||
14.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Guy Den Ouden | 0-6, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Esch/Alzette - Indoor Hard | ||||
02.01.24 1-a rundă | vs. Jacob Fearnley | 6-3, 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
12.12.23 1-a rundă | vs. Niels Visker | 5-7, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
06.12.23 1-a rundă | vs. Mark Wallner | 3-6, 7-66, 1-6 | detaliu meci | |
Maia Challenger - Zgura | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Andrea Vavassori | 1-6, 6-76 | detaliu meci | |
27.11.23 Calificare | vs. Max Alcala Gurri | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
26.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Guilherme Valdoleiros | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Vale - Hard | ||||
23.11.23 a 2-a rundă | vs. Leopold Zima | 3-6, 6-4, 4-6 | detaliu meci | |
22.11.23 1-a rundă | vs. Loic Namigandet Tenguere | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Sarreguemines - Carpet | ||||
29.10.23 Finală | vs. Tom Paris | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
28.10.23 Semifinală | vs. Tim Handel | 6-3, 6-1 | detaliu meci |