MECI
07.07.16 | a 2-a rundă | Alessandro Giannessi | Arthur De Greef | 4-6, 6-0, 6-1 | Todi Challenger | Zgura |
STATISTICI MECI
Alessandro Giannessi | Arthur De Greef | |
Prima administrare % | 51/72 (71%) | 36/57 (63%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 38/51 (75%) | 20/36 (56%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 12/21 (57%) | 8/21 (38%) |
Break-ballurile câştigate | 5/6 (83%) | 1/4 (25%) |
Puncte câştigate din returnare | 29/57 (51%) | 22/72 (31%) |
Total puncte câştigate | 79/129 (61%) | 50/129 (39%) |
Greșeli duble | 4 | 4 |
ași | 4 | 1 |
STATISTICI MECI
1 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
1-0 | Arthur De Greef | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40, 30-40 | ||
Alessandro Giannessi | 1-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
2-1 | Arthur De Greef | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Alessandro Giannessi | 2-2 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40[BP], 40-40, 40-A[BP] | ||
2-3 | Arthur De Greef | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Alessandro Giannessi | 2-4 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30 | ||
3-4 | Arthur De Greef | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Alessandro Giannessi | 3-5 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
4-5 | Arthur De Greef | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A | ||
4-6 |
2 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
1-0 | Arthur De Greef | |
0-0, 0-15, 30-15, 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 2-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
3-0 | Arthur De Greef | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 4-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
5-0 | Arthur De Greef | |
0-0, 30-0 | ||
6-0 |
3 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
1-0 | Arthur De Greef | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Alessandro Giannessi | 1-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, A-40 | ||
2-1 | Arthur De Greef | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 3-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
4-1 | Arthur De Greef | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 5-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
6-1 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Alessandro Giannessi vs. Arthur De Greef - meciuri reciproce
07.07.16 | a 2-a rundă | Alessandro Giannessi | Arthur De Greef | 4-6, 6-0, 6-1 | detaliu meci | Todi Challenger | Zgura |
20.06.15 | 2-a rundă de calif. | Alessandro Giannessi | Arthur De Greef | 3-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | Milan Challenger | Zgura |
Alessandro Giannessi form & Arthur De Greef form
Alessandro Giannessi - ultimele meciuri
Naples Challenger - Zgura | ||||
25.03.24 Calificare | vs. Evan Furness | 6-77, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
24.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Fabrizio Karol Pio | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Zadar Challenger - Zgura | ||||
20.03.24 a 2-a rundă | vs. Timofey Skatov | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
18.03.24 1-a rundă | vs. Corentin Moutet | 5-7, 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Szekesfehervar Challenger - Zgura | ||||
13.03.24 a 2-a rundă | vs. Matteo Martineau | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
11.03.24 1-a rundă | vs. Mathias Bourgue | 6-4, 1-6, 6-4 | detaliu meci | |
Tenerife 3 - Hard | ||||
27.02.24 1-a rundă | vs. Carlos Lopez Montagud | 3-6, 0-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Tenerife 2 - Hard | ||||
20.02.24 1-a rundă | vs. Matteo Gigante | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Manama Challenger - Hard | ||||
13.02.24 1-a rundă | vs. Damir Dzumhur | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Cordoba - Zgura | ||||
03.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Luciano Darderi | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Gianluca Mager | 3-6, 1-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
23.01.24 1-a rundă | vs. Juan Manuel Cerundolo | 6-1, 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
10.01.24 1-a rundă de calif. | vs. John Millman | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Brisbane - Hard | ||||
30.12.23 1-a rundă de calif. | vs. Alex Michelsen | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Maia Challenger - Zgura | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Henrique Rocha | 4-6, 7-65, 2-6 | detaliu meci | |
Valencia Challenger - Zgura | ||||
22.11.23 a 2-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 1-6, 6-0, 6-73 | detaliu meci | |
21.11.23 1-a rundă | vs. Miguel Damas | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
14.11.23 1-a rundă | vs. Facundo Diaz Acosta | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
Lima 2 - Zgura | ||||
08.11.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Elahi Galan | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Oriol Roca Batalla | 1-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Olbia Challenger - Hard | ||||
17.10.23 1-a rundă | vs. Lloyd Harris | 6-73, 0-6 | detaliu meci | |
Lisbon Challenger - Zgura | ||||
02.10.23 1-a rundă | vs. Pablo Llamas Ruiz | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
27.09.23 a 2-a rundă | vs. Duje Ajdukovic | 5-7, 7-5, 2-6 | detaliu meci | |
26.09.23 1-a rundă | vs. Gastao Elias | 7-62, 6-4 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
19.09.23 1-a rundă | vs. Bor Artnak | 0-3, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Seville Challenger - Zgura | ||||
07.09.23 Sfert de finală | vs. Hugo Gaston | 6-3, 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
06.09.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Rincon | 7-63, 6-0 | detaliu meci | |
04.09.23 1-a rundă | vs. Jaume Antoni Munar Clar | 6-73, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
New York - Hard | ||||
24.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Giulio Zeppieri | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
22.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Harold Mayot | 7-67, 7-5 | detaliu meci |
Arthur De Greef - ultimele meciuri
Doha - Hard | ||||
10.01.21 1-a rundă de calif. | vs. Mohamed Safwat | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
Alicante Challenger - Zgura | ||||
11.10.20 Calificare | vs. Malek Jaziri | 0-6, 3-6 | detaliu meci | |
10.10.20 1-a rundă de calif. | vs. Vit Kopriva | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Paris - Zgura | ||||
21.09.20 1-a rundă de calif. | vs. Tommy Robredo | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Pardubice - Zgura | ||||
30.09.20 1-a rundă | vs. Petr Nouza | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Iasi Challenger - Zgura | ||||
15.09.20 1-a rundă | vs. Francisco Cerundolo | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
Prague II - Zgura | ||||
23.08.20 1-a rundă | vs. Zdenek Kolar | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Prague Challenger - Zgura | ||||
18.08.20 a 2-a rundă | vs. Yannick Maden | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
16.08.20 1-a rundă | vs. Enzo Couacaud | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
All Lower - Zgura | ||||
28.08.20 1-a rundă | vs. Benjamin Lock | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
27.08.20 1-a rundă | vs. Marvin Netuschil | 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
26.08.20 1-a rundă | vs. Stefan Palosi | 7-64, 3-6, 6-4 | detaliu meci | |
25.08.20 1-a rundă | vs. Henri Squire | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
Nur Sultan - Indoor Hard | ||||
12.03.20 a 3-a rundă | vs. Aslan Karatsev | 1-6, 0-2, - Arthur De Greef - retragere | detaliu meci | |
11.03.20 a 2-a rundă | vs. Frederico Ferreira Silva | 4-0, Frederico Ferreira Silva - retragere | detaliu meci | |
10.03.20 1-a rundă | vs. Alex Molcan | 6-2, 2-6, 6-2 | detaliu meci | |
Pau Challenger - Indoor Hard | ||||
24.02.20 1-a rundă | vs. Mukund Sasikumar | 7-65, 6-73, 6-72 | detaliu meci | |
Bergamo Challenger - Indoor Hard | ||||
18.02.20 a 2-a rundă | vs. Pedja Krstin | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
17.02.20 1-a rundă | vs. Matteo Gigante | 6-76, 7-63, 7-5 | detaliu meci | |
Cherbourg Challenger - Indoor Hard | ||||
12.02.20 a 2-a rundă | vs. Roberto Marcora | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
10.02.20 1-a rundă | vs. Markus Eriksson | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Bangkok Challenger - Hard | ||||
20.01.20 1-a rundă | vs. Hugo Grenier | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
Bangkok Challenger - Hard | ||||
13.01.20 1-a rundă | vs. Alex Molcan | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Hong - Hard | ||||
11.01.20 Semifinală | vs. Yuta Shimizu | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
10.01.20 Sfert de finală | vs. Adam El Mihdawy | 1-6, 7-64, 4-1, Adam El Mihdawy - retragere | detaliu meci | |
09.01.20 a 2-a rundă | vs. Chak Lam Coleman Wong | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
08.01.20 1-a rundă | vs. Hiroyasu Ehara | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
London - Iarbă | ||||
24.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Marcos Giron | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Lyon Challenger - Zgura | ||||
12.06.19 a 2-a rundă | vs. Uladzimir Ignatik | 6-73, 6-0, 6-74 | detaliu meci | |
Prostejov Challenger - Zgura | ||||
03.06.19 a 2-a rundă | vs. Johannes Haerteis | 4-6, 4-6 | detaliu meci |