MECI
13.05.18 | Finală | Alessandro Petrone | Luca Giacomini | 5-7, 6-1, 6-0 | Ukraine F1 | Zgura |
STATISTICI MECI
Alessandro Petrone | Luca Giacomini | |
Prima administrare % | 60/79 (76%) | 61/87 (70%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 37/60 (62%) | 32/61 (52%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 12/19 (63%) | 7/26 (27%) |
Break-ballurile câştigate | 8/16 (50%) | 3/7 (43%) |
Puncte câştigate din returnare | 48/87 (55%) | 30/79 (38%) |
Total puncte câştigate | 97/166 (58%) | 69/166 (42%) |
Greșeli duble | 2 | 5 |
ași | 0 | 1 |
STATISTICI MECI
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Alessandro Petrone vs. Luca Giacomini - meciuri reciproce
23.08.18 | Sfert de finală | Alessandro Petrone | Luca Giacomini | 1-6, 6-3, 7-66 | detaliu meci | Italy F24 | Zgura |
13.05.18 | Finală | Alessandro Petrone | Luca Giacomini | 5-7, 6-1, 6-0 | detaliu meci | Ukraine F1 | Zgura |
Alessandro Petrone form & Luca Giacomini form
Alessandro Petrone - ultimele meciuri
M15 Sharm - Hard | ||||
12.03.20 a 2-a rundă | vs. Petr Hajek | Petr Hajek - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
11.03.20 1-a rundă | vs. Dmitry Kovkin | 7-5, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
19.02.20 1-a rundă | vs. Peter Nagy | 5-7, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
15.02.20 1-a rundă | vs. Riccardo Bonadio | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
29.01.20 1-a rundă | vs. Marco Bortolotti | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
22.01.20 1-a rundă | vs. Aleksandre Bakshi | 3-6, 6-4, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
15.01.20 1-a rundă | vs. Javier Barranco Cosano | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Castellon - Zgura | ||||
05.11.19 1-a rundă | vs. Johan Nikles | 7-66, 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Tabarka - Zgura | ||||
16.10.19 1-a rundă | vs. Octavio Volpi | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
08.10.19 1-a rundă | vs. Nerman Fatic | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
M15 Chornomorsk - Zgura | ||||
26.09.19 a 2-a rundă | vs. Vitaliy Sachko | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
25.09.19 1-a rundă | vs. Bartosz Wojnar | 4-6, 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
20.09.19 Sfert de finală | vs. Matteo Gigante | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
19.09.19 a 2-a rundă | vs. Gibril Diarra | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
17.09.19 1-a rundă | vs. Gianmarco Ferrari | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
13.09.19 a 2-a rundă | vs. Omar Giacalone | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
10.09.19 1-a rundă | vs. Gibril Diarra | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Trieste - Zgura | ||||
03.09.19 1-a rundă | vs. Tomas Barrios Vera | 5-7, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Curtea - Zgura | ||||
21.08.19 1-a rundă | vs. Facundo Juarez | 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
16.08.19 Sfert de finală | vs. Yshai Oliel | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
15.08.19 a 2-a rundă | vs. Nicolo Turchetti | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
14.08.19 1-a rundă | vs. Luka Pavlovic | 6-4, 4-6, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
08.08.19 a 2-a rundă | vs. Duje Kekez | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
07.08.19 1-a rundă | vs. Antun Vidak | 6-3, 2-6, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Chitila - Zgura | ||||
02.08.19 Sfert de finală | vs. Bogdan Ionut Apostol | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
01.08.19 a 2-a rundă | vs. Cezar Cretu | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
31.07.19 1-a rundă | vs. Mattia Frinzi | 1-6, 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Kramsach - Zgura | ||||
16.07.19 1-a rundă | vs. Sandro Kopp | 6-4, 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Telfs - Zgura | ||||
10.07.19 1-a rundă | vs. Jakob Aichhorn | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Cuneo - Zgura | ||||
03.07.19 1-a rundă | vs. Andrea Basso | 6-74, 1-6 | detaliu meci |
Luca Giacomini - ultimele meciuri
Zadar Challenger - Zgura | ||||
17.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Mathys Erhard | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Federico Cina | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
13.03.24 1-a rundă | vs. Federico Salomone | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
09.03.24 Semifinală | vs. Jakub Nicod | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
08.03.24 Sfert de finală | vs. Christoph Negritu | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
07.03.24 a 2-a rundă | vs. Mohamed Nazim Makhlouf | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
06.03.24 1-a rundă | vs. Romain Faucon | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Oberhaching - Indoor Hard | ||||
14.02.24 1-a rundă | vs. Vincent Marysko | 4-6, 0-1, - Luca Giacomini - retragere | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
07.02.24 1-a rundă | vs. Rei Sakamoto | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
02.02.24 Sfert de finală | vs. Marek Gengel | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
01.02.24 a 2-a rundă | vs. Oliver Ojakaar | 7-66, 6-3 | detaliu meci | |
31.01.24 1-a rundă | vs. Zhenxiong Dong | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Manacor - Hard | ||||
19.01.24 Sfert de finală | vs. Yaroslav Demin | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
18.01.24 a 2-a rundă | vs. Milos Karol | 6-2, 1-0, Milos Karol - retragere | detaliu meci | |
16.01.24 1-a rundă | vs. Tommaso Compagnucci | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Manacor - Hard | ||||
10.01.24 1-a rundă | vs. Kenneth Raisma | 5-7, 6-72 | detaliu meci | |
M25 Esch/Alzette - Indoor Hard | ||||
03.01.24 1-a rundă | vs. Robert Strombachs | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
17.11.23 Sfert de finală | vs. Christoph Negritu | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
16.11.23 a 2-a rundă | vs. Aaron Gil Garcia | 6-0, 6-4 | detaliu meci | |
15.11.23 1-a rundă | vs. Fryderyk Lechno-Wasiutynski | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
Ortisei Challenger - Indoor Hard | ||||
27.10.23 Sfert de finală | vs. Federico Gaio | 6-73, 6-72 | detaliu meci | |
26.10.23 a 2-a rundă | vs. Illya Marchenko | 4-6, 6-2, 7-65 | detaliu meci | |
25.10.23 1-a rundă | vs. Louis Wessels | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
23.10.23 Calificare | vs. Ryuki Matsuda | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
22.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Hady Habib | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
20.10.23 Sfert de finală | vs. Constantin Bittoun Kouzmine | 6-4, 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
19.10.23 a 2-a rundă | vs. Sean Cuenin | 6-3, 1-0, Sean Cuenin - retragere | detaliu meci | |
18.10.23 1-a rundă | vs. Nicolas Parizzia | 3-6, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Rennes Challenger - Indoor Hard | ||||
11.09.23 Calificare | vs. Kacper Zuk | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
10.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Szymon Walkow | 7-5, 6-1 | detaliu meci |