MECI
15.11.17 | 1-a rundă | Alexey Zakharov | Aleksei Khomich | 6-2, 6-2 | Greece F9 | Hard |
STATISTICI MECI
Alexey Zakharov | Aleksei Khomich | |
Prima administrare % | 32/49 (65%) | 36/60 (60%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 25/32 (78%) | 23/36 (64%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 10/17 (59%) | 8/24 (33%) |
Break-ballurile câştigate | 4/10 (40%) | 0/1 (0%) |
Puncte câştigate din returnare | 29/60 (48%) | 14/49 (29%) |
Total puncte câştigate | 64/109 (59%) | 45/109 (41%) |
Greșeli duble | 3 | 1 |
ași | 1 | 0 |
STATISTICI MECI
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Belarus
10.01.97, 27 Vârsta
18475 $
10.01.97, 27 Vârsta
18475 $
Alexey Zakharov vs. Aleksei Khomich - meciuri reciproce
15.11.17 | 1-a rundă | Alexey Zakharov | Aleksei Khomich | 6-2, 6-2 | detaliu meci | Greece F9 | Hard |
Alexey Zakharov form & Aleksei Khomich form
Alexey Zakharov - ultimele meciuri
New Delhi - Hard | ||||
26.02.24 Calificare | vs. Samuel Vincent Ruggeri | 2-5, - Alexey Zakharov - retragere | detaliu meci | |
25.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Rio Noguchi | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Pune Challenger - Hard | ||||
23.02.24 Sfert de finală | vs. Duje Ajdukovic | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
22.02.24 a 2-a rundă | vs. Ramkumar Ramanathan | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
20.02.24 1-a rundă | vs. Oliver Crawford | 7-64, 6-3 | detaliu meci | |
19.02.24 Calificare | vs. Yunseong Chung | 6-3, 5-7, 6-4 | detaliu meci | |
18.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Moez Echargui | 5-7, 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Bengaluru Challenger - Hard | ||||
14.02.24 a 2-a rundă | vs. Seong Chan Hong | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
13.02.24 1-a rundă | vs. Samuel Vincent Ruggeri | 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
12.02.24 Calificare | vs. Vadym Ursu | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
11.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Jakob Schnaitter | 7-5, 2-6, 6-1 | detaliu meci | |
Chennai Challenger - Hard | ||||
06.02.24 1-a rundă | vs. Enrico Dalla Valle | 6-3, 6-72, 4-6 | detaliu meci | |
05.02.24 Calificare | vs. Yurii Dzhavakian | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
04.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Constantin Bittoun Kouzmine | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Chennai - Hard | ||||
26.01.24 Sfert de finală | vs. Mukund Sasikumar | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
25.01.24 a 2-a rundă | vs. Orel Kimhi | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
24.01.24 1-a rundă | vs. Vishnu Vardhan | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Doha - Hard | ||||
17.01.24 a 2-a rundă | vs. Khumoun Sultanov | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
16.01.24 1-a rundă | vs. Mirza Basic | 7-62, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Doha - Hard | ||||
12.01.24 Sfert de finală | vs. Viacheslav Bielinskyi | 7-69, 3-6, 6-77 | detaliu meci | |
11.01.24 a 2-a rundă | vs. Yi Zhou | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
10.01.24 1-a rundă | vs. Sandro Kopp | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Kuala - Hard | ||||
03.12.23 Finală | vs. Yeongseok Jeong | 6-1, 6-76, 4-6 | detaliu meci | |
02.12.23 Semifinală | vs. Yuta Kawahashi | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
01.12.23 Sfert de finală | vs. Tanguy Genier | 6-1, 7-66 | detaliu meci | |
30.11.23 a 2-a rundă | vs. Corban Crowther | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
29.11.23 1-a rundă | vs. Qian Sun | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Ipoh - Hard | ||||
26.11.23 Finală | vs. Takuya Kumasaka | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
25.11.23 Semifinală | vs. Ryota Tanuma | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
24.11.23 Sfert de finală | vs. Duckhee Lee | 6-4, 6-4 | detaliu meci |
Aleksei Khomich - ultimele meciuri
M25 Antalya - Zgura | ||||
22.11.23 1-a rundă | vs. Yanaki Milev | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Antalya - Zgura | ||||
15.11.23 1-a rundă | vs. Nicholas David Ionel | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
05.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Josip Simundza | 4-6, 6-73 | detaliu meci | |
M25 Zlatibor - Zgura | ||||
27.09.23 2-a rundă de calif. | vs. Lorenzo Ferri | 6-4, 6-73, 5-10 | detaliu meci | |
26.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Pavle Daljev | 6-4, 7-61 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
20.09.23 1-a rundă | vs. Maxim Krapivin | 4-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
13.09.23 1-a rundă | vs. Sasa Markovic | 1-6, 6-3, 3-6 | detaliu meci | |
12.09.23 Calificare | vs. Hernando Jose Escurra Isnardi | 1-6, 6-2, 14-12 | detaliu meci | |
11.09.23 2-a rundă de calif. | vs. Oskari Eerola | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Pirot - Zgura | ||||
05.09.23 Calificare | vs. Marco Furlanetto | 0-6, 4-6 | detaliu meci | |
04.09.23 2-a rundă de calif. | vs. Pavle Daljev | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
30.08.23 1-a rundă | vs. Sebastian Gima | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
29.08.23 Calificare | vs. Vladan Tadic | 4-6, 6-1, 10-3 | detaliu meci | |
28.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Aleksandar Daskalovic | 7-5, 7-5 | detaliu meci | |
27.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Roberto Herman | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Osijek - Zgura | ||||
09.08.23 1-a rundă | vs. Luka Mikrut | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
08.08.23 Calificare | vs. Matic Dimic | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
07.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Gregor Hausberger | 4-6, 6-3, 10-3 | detaliu meci | |
06.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Stjepan Anisic | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
01.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Gorazd Srbljak | 5-7, 2-6 | detaliu meci | |
31.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Matija Zugic | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
23.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Artem Avdieiev | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Belgrade - Zgura | ||||
27.06.23 Calificare | vs. Petar Jovanovic | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
26.06.23 2-a rundă de calif. | vs. Sergei Pogosian | 6-72, 6-4, 10-5 | detaliu meci | |
25.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Matija Zugic | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
21.06.23 1-a rundă | vs. Leonardo Aboian | 3-6, 6-74 | detaliu meci | |
20.06.23 Calificare | vs. Sasa Markovic | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
19.06.23 2-a rundă de calif. | vs. Veljko Krstic | 3-6, 6-4, 10-6 | detaliu meci | |
18.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Lazar Vojinovic | 7-65, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
12.06.23 2-a rundă de calif. | vs. Nicolas Villalon | 2-6, 3-6 | detaliu meci |