MECI
12.07.16 | 1-a rundă | Daniele Capecchi | Federico Bertuccioli | 6-3, 6-3 | Italy F20 | Zgura |
STATISTICI MECI
Daniele Capecchi | Federico Bertuccioli | |
Prima administrare % | 37/54 (69%) | 41/65 (63%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 26/37 (70%) | 20/41 (49%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 6/17 (35%) | 9/24 (38%) |
Break-ballurile câştigate | 6/11 (55%) | 3/5 (60%) |
Puncte câştigate din returnare | 36/65 (55%) | 22/54 (41%) |
Total puncte câştigate | 68/119 (57%) | 51/119 (43%) |
Greșeli duble | 3 | 2 |
ași | 0 | 1 |
STATISTICI MECI
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Italia
14.08.98, 25 Vârsta
20297 $
14.08.98, 25 Vârsta
20297 $
Daniele Capecchi vs. Federico Bertuccioli - meciuri reciproce
17.04.17 | 2-a rundă de calif. | Daniele Capecchi | Federico Bertuccioli | 1-6, 6-4, 6-0 | detaliu meci | Italy F9 | Zgura |
12.07.16 | 1-a rundă | Daniele Capecchi | Federico Bertuccioli | 6-3, 6-3 | detaliu meci | Italy F20 | Zgura |
Daniele Capecchi form & Federico Bertuccioli form
Daniele Capecchi - ultimele meciuri
M25 Rome - Zgura | ||||
30.05.23 1-a rundă | vs. Riccardo Balzerani | 1-6, 7-66, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Reggio - Zgura | ||||
17.05.23 1-a rundă | vs. Andrea Guerrieri | 7-64, 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
18.04.23 1-a rundă | vs. Adam Moundir | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
13.04.23 a 2-a rundă | vs. Yanaki Milev | 7-65, 6-75, 1-6 | detaliu meci | |
12.04.23 1-a rundă | vs. Johannes Haerteis | 4-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Opatija - Zgura | ||||
24.03.23 Sfert de finală | vs. Sergi Perez Contri | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
23.03.23 a 2-a rundă | vs. Dusan Obradovic | 3-6, 7-63, 6-2 | detaliu meci | |
22.03.23 1-a rundă | vs. Bor Artnak | 6-1, 5-7, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Rovinj - Zgura | ||||
16.03.23 a 2-a rundă | vs. Cezar Cretu | 5-7, 6-3, 4-6 | detaliu meci | |
15.03.23 1-a rundă | vs. Michele Ribecai | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Porec - Zgura | ||||
11.03.23 Semifinală | vs. Dino Prizmic | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
11.03.23 Sfert de finală | vs. Luca Castagnola | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
09.03.23 a 2-a rundă | vs. Martin Landaluce | 2-6, 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
07.03.23 1-a rundă | vs. Matic Kriznik | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Torello - Hard | ||||
01.03.23 1-a rundă | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
10.02.23 Sfert de finală | vs. Boris Pokotilov | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
09.02.23 a 2-a rundă | vs. Ji Hoon Son | 6-73, 7-61, 6-2 | detaliu meci | |
08.02.23 1-a rundă | vs. Pierre Delage | 6-1, 3-6, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
03.02.23 Sfert de finală | vs. Leonardo Rossi | 6-74, 6-4, 3-6 | detaliu meci | |
02.02.23 a 2-a rundă | vs. Jaime Caldes | 6-1, 3-6, 6-2 | detaliu meci | |
01.02.23 1-a rundă | vs. Nathan Seateun | 6-4, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Nussloch - Carpet | ||||
25.01.23 1-a rundă | vs. Jan Choinski | 3-6, 6-3, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
17.10.22 1-a rundă | vs. Luigi Sorrentino | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
14.10.22 a 2-a rundă | vs. Lukas Neumayer | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
11.10.22 1-a rundă | vs. Filippo Speziali | 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
01.10.22 Semifinală | vs. Zura Tkemaladze | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
30.09.22 Sfert de finală | vs. Leonardo Rossi | 6-3, 7-62 | detaliu meci | |
29.09.22 a 2-a rundă | vs. Gabriele Bosio | 6-3, 7-64 | detaliu meci | |
28.09.22 1-a rundă | vs. Daniel Little | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
25.09.22 Finală | vs. Dominik Boehler | 7-65, Dominik Boehler - retragere | detaliu meci |
Federico Bertuccioli - ultimele meciuri
Maia Challenger - Zgura | ||||
26.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Tom Gentzsch | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Selva - Indoor Hard | ||||
01.11.23 a 2-a rundă | vs. Lorenzo Rottoli | 3-6, 6-4, 3-6 | detaliu meci | |
31.10.23 1-a rundă | vs. Gian Matias Di Natale | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
30.10.23 Calificare | vs. Leonardo Taddia | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M25+H Rodez - Indoor Hard | ||||
11.10.23 1-a rundă | vs. Neil Oberleitner | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
10.10.23 Calificare | vs. Adam Panaras | 6-4, 3-6, 11-9 | detaliu meci | |
09.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Romain Vial | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Forbach - Carpet | ||||
27.09.23 1-a rundă | vs. Filippo Romano | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Hyvinkaa - Zgura | ||||
04.08.23 a 2-a rundă | vs. Amaury Raynel | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
03.08.23 1-a rundă | vs. Jasza Szajrych | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Perugia - Zgura | ||||
24.07.23 2-a rundă de calif. | vs. Juan Cruz Martin Manzano | 5-7, 1-2, - Federico Bertuccioli - retragere | detaliu meci | |
M15 Gubbio - Zgura | ||||
16.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Niccolo Baroni | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Cattolica - Zgura | ||||
20.06.23 1-a rundă | vs. Pietro Marino | 6-2, 6-74, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Chieti - Zgura | ||||
16.06.23 a 2-a rundă | vs. Alessandro Cortegiani | 6-2, 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
13.06.23 1-a rundă | vs. Alexandr Binda | 4-6, 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
04.05.23 a 2-a rundă | vs. Marko Topo | 1-6, 0-1 | detaliu meci | |
03.05.23 1-a rundă | vs. Gorazd Srbljak | 6-2, 3-6, 6-4 | detaliu meci | |
02.05.23 Calificare | vs. Marko Maksimovic | 6-2, 4-6, 11-9 | detaliu meci | |
01.05.23 2-a rundă de calif. | vs. Matija Zugic | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Kursumlijska - Zgura | ||||
25.04.23 Calificare | vs. Aljaz Jeran | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
24.04.23 2-a rundă de calif. | vs. Dan Radu Munteanu | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
17.04.23 Calificare | vs. Samuele Pieri | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
16.04.23 1-a rundă de calif. | vs. Marco Dessi | 4-6, 6-1, 10-8 | detaliu meci | |
M25 Trento - Carpet | ||||
28.03.23 Calificare | vs. Alessandro Pecci | 6-70, 4-6 | detaliu meci | |
27.03.23 1-a rundă de calif. | vs. Andrea Fiorentini | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Toulouse - Indoor Hard | ||||
22.03.23 1-a rundă | vs. Khumoun Sultanov | 6-70, 0-6 | detaliu meci | |
21.03.23 Calificare | vs. William Jucha | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
20.03.23 1-a rundă de calif. | vs. Maxence Rivet | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Aktobe - Indoor Hard | ||||
09.03.23 a 2-a rundă | vs. Aliaksandr Liaonenka | 6-3, 3-6, 6-72 | detaliu meci | |
08.03.23 1-a rundă | vs. Erik Arutiunian | 6-3, 6-3 | detaliu meci |