MECI
26.04.17 | a 2-a rundă | Dmitry Popko | Markos Kalovelonis | 6-74, 6-2, 6-4 | Uzbekistan F2 | Hard |
STATISTICI MECI
Dmitry Popko | Markos Kalovelonis | |
Prima administrare % | 65/94 (69%) | 64/96 (67%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 50/65 (77%) | 47/64 (73%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 16/29 (55%) | 14/32 (44%) |
Break-ballurile câştigate | 4/12 (33%) | 1/4 (25%) |
Puncte câştigate din returnare | 35/96 (36%) | 28/94 (30%) |
Total puncte câştigate | 101/190 (53%) | 89/190 (47%) |
Greșeli duble | 0 | 1 |
ași | 7 | 11 |
STATISTICI MECI
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Dmitry Popko vs. Markos Kalovelonis - meciuri reciproce
26.04.17 | a 2-a rundă | Dmitry Popko | Markos Kalovelonis | 6-74, 6-2, 6-4 | detaliu meci | Uzbekistan F2 | Hard |
21.04.17 | Semifinală | Dmitry Popko | Markos Kalovelonis | 6-3, 6-4 | detaliu meci | Uzbekistan F1 | Hard |
12.10.15 | Sfert de finală | Dmitry Popko | Markos Kalovelonis | 6-4, 6-3 | detaliu meci | Kazakhstan F6 | Zgura |
Dmitry Popko form & Markos Kalovelonis form
Dmitry Popko - ultimele meciuri
Merida Challenger - Zgura | ||||
21.03.24 Sfert de finală | vs. Tristan Boyer | 6-1, 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
20.03.24 a 2-a rundă | vs. Alex Rybakov | Alex Rybakov - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
19.03.24 1-a rundă | vs. Thomas Fancutt | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
M25 Feira - Hard | ||||
17.03.24 Finală | vs. Harrison Adams | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
16.03.24 Semifinală | vs. Louis Wessels | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
15.03.24 a 2-a rundă | vs. Joao Vitor Goncalves Ceolin | 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
15.03.24 Sfert de finală | vs. Igor Gimenez | 7-61, 6-75, 7-63 | detaliu meci | |
13.03.24 1-a rundă | vs. Paulo Andre Saraiva Dos Santos | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Recife - Zgura | ||||
10.03.24 Finală | vs. Juan Pablo Ficovich | 4-6, 7-64, 3-6 | detaliu meci | |
09.03.24 Semifinală | vs. Mateus Alves | 6-4, 4-6, 6-1 | detaliu meci | |
08.03.24 Sfert de finală | vs. Paul Valsecchi | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
07.03.24 a 2-a rundă | vs. Quentin Folliot | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
06.03.24 1-a rundă | vs. Paulo Andre Saraiva Dos Santos | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Tucuman - Zgura | ||||
02.03.24 Semifinală | vs. Federico Agustin Gomez | 4-6, 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
01.03.24 Sfert de finală | vs. Juan Carlos Prado Angelo | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
29.02.24 a 2-a rundă | vs. Pedro Iamachkine | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
28.02.24 1-a rundă | vs. Gonzalo Zeitune | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Naples - Zgura | ||||
25.02.24 Finală | vs. Andres Andrade | 3-6, 7-64, 6-4 | detaliu meci | |
24.02.24 Semifinală | vs. Roberto Cid Subervi | 6-3, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
23.02.24 Sfert de finală | vs. Gabi Adrian Boitan | 7-5, 7-64 | detaliu meci | |
22.02.24 a 2-a rundă | vs. Trey Hilderbrand | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
21.02.24 1-a rundă | vs. Jacob Brumm | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Palm - Zgura | ||||
19.02.24 Finală | vs. Andres Andrade | 7-5, 1-6, 7-5 | detaliu meci | |
16.02.24 Sfert de finală | vs. Axel Nefve | 7-61, 6-2 | detaliu meci | |
16.02.24 Semifinală | vs. Gabi Adrian Boitan | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
15.02.24 a 2-a rundă | vs. Felix Corwin | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
14.02.24 1-a rundă | vs. Alexander Razeghi | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Sunrise - Zgura | ||||
11.02.24 Finală | vs. Alex Rybakov | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
10.02.24 Semifinală | vs. Peter Bertran | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
09.02.24 Sfert de finală | vs. Axel Nefve | 6-79, 7-5, 6-2 | detaliu meci |
Markos Kalovelonis - ultimele meciuri
Maspalomas Challenger - Zgura | ||||
26.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Imanol Lopez Morillo | 4-6, 7-65, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Heraklion - Hard | ||||
09.11.23 a 2-a rundă | vs. Francesco Forti | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
08.11.23 1-a rundă | vs. Christos Antonopoulos | 6-2, 7-66 | detaliu meci | |
Shenzhen 2 - Hard | ||||
15.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Ye Cong Mo | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
Guangzhou Challenger - Hard | ||||
10.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Bang Shuo Yin | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Shanghai Challenger - Hard | ||||
03.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Hanwen Li | 6-3, 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Zhangjiagang Challenger - Hard | ||||
27.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Colin Sinclair | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Zhuhai Challenger - Hard | ||||
21.08.23 Calificare | vs. Shuichi Sekiguchi | 6-71, 6-2, 4-6 | detaliu meci | |
20.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Cheng-Peng Hsieh | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Jakarta - Hard | ||||
15.08.23 1-a rundă | vs. S D Prajwal Dev | 6-75, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Jakarta - Hard | ||||
09.08.23 1-a rundă | vs. Mitsuki Wei Kang Leong | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Nakhon - Hard | ||||
14.06.23 1-a rundă | vs. Finn Reynolds | 3-6, 6-4, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Jakarta - Hard | ||||
08.06.23 a 2-a rundă | vs. Digvijaypratap Singh | 3-6, 6-3, 3-6 | detaliu meci | |
07.06.23 1-a rundă | vs. Eric Padgham | 7-63, 7-64 | detaliu meci | |
M25 Jakarta - Hard | ||||
01.06.23 a 2-a rundă | vs. Hiroki Moriya | 6-71, 2-6 | detaliu meci | |
31.05.23 1-a rundă | vs. Eric Padgham | 7-62, 6-75, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Alaminos - Zgura | ||||
09.05.23 1-a rundă | vs. Vlad Andrei Dancu | 3-6, 6-1, 6-75 | detaliu meci | |
M15 Heraklion - Hard | ||||
16.03.23 a 2-a rundă | vs. Andrea Picchione | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
15.03.23 1-a rundă | vs. Jonathan Baron | 6-4, 5-7, 6-2 | detaliu meci | |
Shymkent 2 - Zgura | ||||
15.05.22 1-a rundă de calif. | vs. Eric Vanshelboim | 0-3, - Markos Kalovelonis - retragere | detaliu meci | |
Oeiras 2 - Zgura | ||||
03.04.22 1-a rundă de calif. | vs. Alex Rybakov | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
Bengalaru 2 - Hard | ||||
17.02.22 a 2-a rundă | vs. Johan Nikles | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
15.02.22 1-a rundă | vs. Chun Hsin Tseng | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
14.02.22 Calificare | vs. N.Sriram Balaji | 6-4, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
13.02.22 1-a rundă de calif. | vs. Jaroslav Pospisil | 6-4, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Sharm - Hard | ||||
01.02.22 Calificare | vs. Kunal Anand | 6-0, 3-6, 10-3 | detaliu meci | |
31.01.22 2-a rundă de calif. | vs. Michael Bassem Sobhy | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Cairo - Zgura | ||||
26.01.22 1-a rundă | vs. Pol Martin Tiffon | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Nur - Indoor Hard | ||||
27.10.21 1-a rundă | vs. Denis Yevseyev | 6-73, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Nur - Indoor Hard | ||||
20.10.21 1-a rundă | vs. Dostanbek Tashbulatov | 6-3, 3-6, 4-6 | detaliu meci |