MECI
26.02.19 | 1-a rundă | Laurynas Grigelis | Carlos Taberner | 6-4, 4-6, 6-3 | Pau Challenger | Indoor Hard |
STATISTICI MECI
Laurynas Grigelis | Carlos Taberner | |
Prima administrare % | 50/76 (66%) | 49/84 (58%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 38/50 (76%) | 35/49 (71%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 17/26 (65%) | 17/35 (49%) |
Break-ballurile câştigate | 3/11 (27%) | 2/2 (100%) |
Puncte câştigate din returnare | 32/84 (38%) | 21/76 (28%) |
Total puncte câştigate | 87/160 (54%) | 73/160 (46%) |
Greșeli duble | 3 | 3 |
ași | 7 | 7 |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 1-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP] | ||
1-1 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 2-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
2-2 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 3-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
3-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 4-3 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP] | ||
4-4 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 5-4 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
6-4 |
2 | ||
0-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 1-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
1-1 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Laurynas Grigelis | 1-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15, 40-30, 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP] | ||
1-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 2-3 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
3-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 4-3 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
4-4 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40 | ||
Laurynas Grigelis | 4-5 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
4-6 |
3 | ||
0-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 1-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP] | ||
1-1 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 2-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30, 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP] | ||
2-2 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 3-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
4-2 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Laurynas Grigelis | 5-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
5-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
6-3 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Laurynas Grigelis vs. Carlos Taberner - meciuri reciproce
26.02.19 | 1-a rundă | Laurynas Grigelis | Carlos Taberner | 6-4, 4-6, 6-3 | detaliu meci | Pau Challenger | Indoor Hard |
21.10.16 | Sfert de finală | Laurynas Grigelis | Carlos Taberner | 4-6, 6-0, 6-3 | detaliu meci | Tunisia F28 | Zgura |
14.08.16 | 2-a rundă de calif. | Carlos Taberner | Laurynas Grigelis | 7-62, 6-0 | detaliu meci | Cordenons Challenger | Zgura |
Laurynas Grigelis form & Carlos Taberner form
Laurynas Grigelis - ultimele meciuri
Davis Cup - Iarbă | ||||
04.03.22 Rubber 1 | vs. Aqeel Khan | 6-75, 6-3, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
23.04.21 Sfert de finală | vs. Omar Giacalone | 7-64, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
22.04.21 a 2-a rundă | vs. Arthur Bouquier | 6-1, 7-65 | detaliu meci | |
21.04.21 1-a rundă | vs. Louis Tessa | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
15.04.21 a 2-a rundă | vs. Gilbert Klier Junior | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
14.04.21 1-a rundă | vs. Aziz Ouakaa | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
21.10.20 1-a rundă | vs. Jean Thirouin | 6-3, 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
18.10.20 Finală | vs. Daniel Michalski | 5-7, 7-5, 7-68 | detaliu meci | |
17.10.20 Semifinală | vs. Thiago Agustin Tirante | 4-6, 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
16.10.20 Sfert de finală | vs. Matias Franco Descotte | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
15.10.20 a 2-a rundă | vs. Daniil Glinka | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
14.10.20 1-a rundă | vs. Tom Kocevar-Desman | 6-3, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
11.10.20 Finală | vs. Matias Franco Descotte | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
10.10.20 Semifinală | vs. Fermin Tenti | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
09.10.20 Sfert de finală | vs. Thiago Agustin Tirante | 6-4, 2-6, 6-4 | detaliu meci | |
08.10.20 a 2-a rundă | vs. Guido Ivan Justo | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
07.10.20 1-a rundă | vs. Martin Damm | 7-63, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
04.10.20 Finală | vs. Tom Kocevar-Desman | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
03.10.20 Semifinală | vs. Thiago Agustin Tirante | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
02.10.20 Sfert de finală | vs. Filip Bergevi | 6-3, 4-6, 6-3 | detaliu meci | |
01.10.20 a 2-a rundă | vs. Aziz Ouakaa | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
29.09.20 1-a rundă | vs. Mats Rosenkranz | 3-6, 7-64, 7-64 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
22.09.20 1-a rundă | vs. Kirill Kivattsev | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
All Lower - Zgura | ||||
01.07.20 1-a rundă | vs. Lorenzo Sonego | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
29.06.20 1-a rundă | vs. Riccardo Balzerani | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Davis Cup - Indoor Hard | ||||
07.03.20 | vs. Pedro Sousa | 6-75, 7-5, 3-10 | detaliu meci | |
06.03.20 Rubber 1 | vs. Frederico Ferreira Silva | 7-66, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
M25 Trento - Indoor Hard | ||||
27.02.20 a 2-a rundă | vs. Nerman Fatic | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
26.02.20 1-a rundă | vs. Giuseppe Tresca | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Cairo - Zgura | ||||
15.12.19 Finală | vs. Manuel Guinard | 3-6, 2-6 | detaliu meci |
Carlos Taberner - ultimele meciuri
Girona Challenger - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Radu Albot | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Daniel Rincon | 6-4, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
Murcia Challenger - Zgura | ||||
19.03.24 1-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 3-6, 6-75 | detaliu meci | |
18.03.24 Calificare | vs. David Jorda Sanchis | 6-1, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
17.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Pablo Martinez Gomez | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Szekesfehervar Challenger - Zgura | ||||
10.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Filip Krajinovic | 6-3, 6-72, 4-6 | detaliu meci | |
Tenerife 3 - Hard | ||||
25.02.24 1-a rundă de calif. | vs. August Holmgren | 2-6, 7-68, 4-6 | detaliu meci | |
Tenerife 2 - Hard | ||||
18.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Adrian Andreev | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
Glasgow Challenger - Indoor Hard | ||||
15.02.24 a 2-a rundă | vs. Clement Chidekh | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
13.02.24 1-a rundă | vs. David Jorda Sanchis | 5-7, 7-64, 6-4 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Camilo Ugo Carabelli | 6-73, 2-6 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
22.01.24 Calificare | vs. Gianluca Mager | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
21.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Oleksii Krutykh | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Tigre Challenger - Zgura | ||||
15.01.24 Calificare | vs. Damien Wenger | 7-64, 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
14.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Martin Estevarena | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
09.01.24 1-a rundă | vs. Pedro Sakamoto | 4-6, 6-70 | detaliu meci | |
Valencia Challenger - Zgura | ||||
21.11.23 1-a rundă | vs. Denis Yevseyev | 5-7, 6-72 | detaliu meci | |
Guayaquil Challenger - Zgura | ||||
31.10.23 1-a rundă | vs. Max Houkes | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
30.10.23 Calificare | vs. Alex Barrena | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
29.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Wilson Leite | 3-6, 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
Curitiba Challenger - Zgura | ||||
24.10.23 1-a rundă | vs. Dalibor Svrcina | 2-6, 6-2, 6-76 | detaliu meci | |
Santa Fe - Zgura | ||||
18.10.23 a 2-a rundă | vs. Thiago Moura Monteiro | 4-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
17.10.23 1-a rundă | vs. Pedro Boscardin Dias | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
16.10.23 Calificare | vs. Gonzalo Villanueva | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
15.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Lautaro Agustin Corthey | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
Lisbon Challenger - Zgura | ||||
02.10.23 Calificare | vs. Oleksii Krutykh | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
01.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Francisco Rocha | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
24.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Sebastian Fanselow | 3-6, 6-1, 5-7 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
18.09.23 1-a rundă | vs. Geoffrey Blancaneaux | 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
Szczecin Challenger - Zgura | ||||
11.09.23 Calificare | vs. Petr Nouza | 5-7, 4-6 | detaliu meci |