MECI
19.10.17 | Sfert de finală | Matias Franco Descotte | Alexander Day | 6-3, 6-4 | Israel F13 | Hard |
STATISTICI MECI
Matias Franco Descotte | Alexander Day | |
Prima administrare % | 32/54 (59%) | 45/61 (74%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 24/32 (75%) | 26/45 (58%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 11/22 (50%) | 5/16 (31%) |
Break-ballurile câştigate | 4/12 (33%) | 2/2 (100%) |
Puncte câştigate din returnare | 30/61 (49%) | 19/54 (35%) |
Total puncte câştigate | 65/115 (57%) | 50/115 (43%) |
Greșeli duble | 3 | 3 |
ași | 4 | 5 |
STATISTICI MECI
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Canada
10.09.95, 28 Vârsta
12392 $
10.09.95, 28 Vârsta
12392 $
Matias Franco Descotte vs. Alexander Day - meciuri reciproce
26.10.17 | Sfert de finală | Matias Franco Descotte | Alexander Day | 6-1, 6-4 | detaliu meci | Israel F14 | Hard |
19.10.17 | Sfert de finală | Matias Franco Descotte | Alexander Day | 6-3, 6-4 | detaliu meci | Israel F13 | Hard |
Matias Franco Descotte form & Alexander Day form
Matias Franco Descotte - ultimele meciuri
M15 Bragado - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Sean Hess | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Santiago De La Fuente | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Villa - Zgura | ||||
22.02.24 a 2-a rundă | vs. Pedro Boscardin Dias | 6-74, 5-7 | detaliu meci | |
21.02.24 1-a rundă | vs. Fermin Tenti | 6-4, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Punta - Zgura | ||||
15.02.24 a 2-a rundă | vs. Alex Marti Pujolras | 4-6, 7-5, 1-6 | detaliu meci | |
14.02.24 1-a rundă | vs. Nicolas Zanellato | 7-64, 0-6, 7-5 | detaliu meci | |
M25 Punta - Zgura | ||||
06.02.24 1-a rundă | vs. Nicolas Zanellato | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
11.01.24 a 2-a rundă | vs. Max Houkes | 6-4, 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
09.01.24 1-a rundă | vs. Juan Pablo Ficovich | 6-4, 3-6, 6-1 | detaliu meci | |
08.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Svyatoslav Gulin | 4-6, 7-62, 6-2 | detaliu meci | |
08.01.24 Calificare | vs. Ignacio Monzon | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
Temuco Challenger - Hard | ||||
27.11.23 1-a rundă | vs. Alafia Ayeni | 6-4, 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Boca - Zgura | ||||
17.11.23 a 2-a rundă | vs. Rafael Tosetto | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
17.11.23 Sfert de finală | vs. Garrett Johns | 6-2, 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
16.11.23 1-a rundă | vs. Markus Bolin | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Rosario - Zgura | ||||
09.11.23 a 2-a rundă | vs. Alejo Lorenzo Lingua Lavallen | 1-6, 1-5, - Matias Franco Descotte - retragere | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Guido Ivan Justo | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Villa - Zgura | ||||
04.11.23 Sfert de finală | vs. Lorenzo Joaquin Rodriguez | 6-4, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
03.11.23 a 2-a rundă | vs. Nicolas Bruna | 7-64, 6-76, 6-3 | detaliu meci | |
31.10.23 1-a rundă | vs. Lucio Ratti | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
Santa Fe - Zgura | ||||
15.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Alafia Ayeni | 2-6, 6-2, 4-6 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
09.10.23 Calificare | vs. Juan Bautista Torres | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
08.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Riccardo Bonadio | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Mendoza - Zgura | ||||
07.10.23 Semifinală | vs. Luciano Emanuel Ambrogi | 6-73, 1-6 | detaliu meci | |
06.10.23 Sfert de finală | vs. Sean Hess | 4-6, 6-3, 7-64 | detaliu meci | |
05.10.23 a 2-a rundă | vs. Conner Huertas Del Pino | 6-4, 3-6, 7-65 | detaliu meci | |
04.10.23 1-a rundă | vs. Oscar Gabriel Ortiz | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Lujan - Zgura | ||||
27.09.23 1-a rundă | vs. Luciano Emanuel Ambrogi | 6-3, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Punta - Zgura | ||||
22.09.23 Sfert de finală | vs. Mariano Kestelboim | 6-1, 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
21.09.23 a 2-a rundă | vs. Federico Aguilar Cardozo | 6-0, 6-1 | detaliu meci |
Alexander Day - ultimele meciuri
Vancouver Challenger - Hard | ||||
11.08.18 1-a rundă de calif. | vs. Ricardo Rodriguez-Pace | 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
Canada F4 - Hard | ||||
27.06.18 1-a rundă | vs. Steven Diez | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
Canada F3 - Hard | ||||
19.06.18 1-a rundă | vs. Paul Oosterbaan | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Tunisia F20 - Hard | ||||
23.05.18 1-a rundă | vs. Alexandre Rotsaert | 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
Tunisia F19 - Hard | ||||
17.05.18 a 2-a rundă | vs. Pablo Vivero Gonzalez | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
15.05.18 1-a rundă | vs. Hillel Rousseau | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
Tunisia F18 - Hard | ||||
10.05.18 a 2-a rundă | vs. Gabriel Petit | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
08.05.18 1-a rundă | vs. Ioannis Papounidis | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Tunisia F17 - Hard | ||||
01.05.18 1-a rundă | vs. Bernardo Saraiva | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
USA F8 - Hard | ||||
18.03.18 1-a rundă de calif. | vs. Harrison Adams | 6-4, 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Qatar F5 - Hard | ||||
11.12.17 2-a rundă de calif. | vs. Antoine Damiens | 6-73, 4-6 | detaliu meci | |
South Africa - Hard | ||||
05.12.17 1-a rundă | vs. Thomas Fancutt | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
South Africa - Hard | ||||
30.11.17 a 2-a rundă | vs. Pawel Juszczak | 6-76, 4-6 | detaliu meci | |
28.11.17 1-a rundă | vs. Siphosothando Montsi | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
South Africa - Hard | ||||
23.11.17 a 2-a rundă | vs. Nikala Scholtz | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
22.11.17 1-a rundă | vs. Javier Pulgar-Garcia | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
Kuwait F3 - Hard | ||||
17.11.17 Sfert de finală | vs. Kristian Lozan | 2-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
16.11.17 a 2-a rundă | vs. Abdullah Maqdes | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
14.11.17 1-a rundă | vs. Jeroen Vanneste | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
13.11.17 Calificare | vs. Tarun Chilakalapudi | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
Kuwait F2 - Hard | ||||
06.11.17 1-a rundă de calif. | vs. Bader Alabdullah | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
06.11.17 Calificare | vs. Jurgen Briand | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Israel F15 - Hard | ||||
01.11.17 a 2-a rundă | vs. Jules Okala | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
31.10.17 1-a rundă | vs. Franco Ribero | 6-4, 6-75, 6-2 | detaliu meci | |
30.10.17 1-a rundă de calif. | vs. Daniel Entelis | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
30.10.17 Calificare | vs. Lior Goldenberg | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
Israel F14 - Hard | ||||
26.10.17 Sfert de finală | vs. Matias Franco Descotte | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
25.10.17 a 2-a rundă | vs. Simon Carr | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
23.10.17 1-a rundă | vs. Hugo Voljacques | 3-6, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Israel F13 - Hard | ||||
19.10.17 Sfert de finală | vs. Matias Franco Descotte | 3-6, 4-6 | detaliu meci |