MECI
01.08.17 | 1-a rundă | Omar Salman | Alexander Knight | 7-66, 6-4 | Belgium F7 | Zgura |
STATISTICI MECI
Omar Salman | Alexander Knight | |
Prima administrare % | 47/82 (57%) | 41/70 (59%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 28/47 (60%) | 23/41 (56%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 20/35 (57%) | 16/29 (55%) |
Break-ballurile câştigate | 4/8 (50%) | 3/6 (50%) |
Puncte câştigate din returnare | 31/70 (44%) | 34/82 (41%) |
Total puncte câştigate | 79/152 (52%) | 73/152 (48%) |
Greșeli duble | 1 | 4 |
ași | 3 | 2 |
STATISTICI MECI
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
USA
11.12.96, 27 Vârsta
11.12.96, 27 Vârsta
Omar Salman vs. Alexander Knight - meciuri reciproce
01.08.17 | 1-a rundă | Omar Salman | Alexander Knight | 7-66, 6-4 | detaliu meci | Belgium F7 | Zgura |
25.07.17 | 1-a rundă | Omar Salman | Alexander Knight | 3-6, 6-3, 7-65 | detaliu meci | Spain F23 | Zgura |
Omar Salman form & Alexander Knight form
Omar Salman - ultimele meciuri
M15 Tabarka - Zgura | ||||
12.03.19 1-a rundă | vs. Paul Woerner | 6-3, 5-7, 3-5, - Omar Salman - retragere | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
20.02.19 1-a rundă | vs. Louis Wessels | 2-6, 7-64, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Palmanova - Zgura | ||||
02.02.19 Semifinală | vs. Oriol Roca Batalla | 0-2, - Omar Salman - retragere | detaliu meci | |
01.02.19 Sfert de finală | vs. Dragos Nicolae Madaras | 3-6, 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
31.01.19 a 2-a rundă | vs. Simon Carr | 7-611, 6-2 | detaliu meci | |
30.01.19 1-a rundă | vs. Pol Toledo Bague | 1-6, 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Palmanova - Zgura | ||||
22.01.19 1-a rundă | vs. Jeremy Jahn | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
Egypt F31 - Zgura | ||||
14.12.18 Sfert de finală | vs. Mathieu Perchicot | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
13.12.18 a 2-a rundă | vs. Alex Marti Pujolras | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
12.12.18 1-a rundă | vs. Dennis Uspensky | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Italy F32 - Zgura | ||||
20.10.18 Sfert de finală | vs. Raul Brancaccio | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
18.10.18 a 2-a rundă | vs. Bruno Sant'Anna | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
15.10.18 1-a rundă | vs. Vladimir Filip | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Roja de - Zgura | ||||
12.10.18 Sfert de finală | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 3-6, 6-3, 2-6 | detaliu meci | |
11.10.18 a 2-a rundă | vs. Carlos Boluda-Purkiss | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
08.10.18 1-a rundă | vs. Juan Pablo Canas Garcia | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
Spain F29 - Zgura | ||||
29.09.18 Semifinală | vs. Gonzalo Lama | 6-4, 0-6, 6-75 | detaliu meci | |
28.09.18 Sfert de finală | vs. Miguel Semmler | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
27.09.18 a 2-a rundă | vs. Marcos Giraldi Requena | 6-1, 4-1, Marcos Giraldi Requena - retragere | detaliu meci | |
25.09.18 1-a rundă | vs. Lamine Ouahab | 7-66, 6-3 | detaliu meci | |
Spain F27 - Zgura | ||||
16.09.18 Finală | vs. Carlos Boluda-Purkiss | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
15.09.18 Semifinală | vs. Eduard Esteve Lobato | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
13.09.18 Sfert de finală | vs. Alexander Zhurbin | 7-5, 7-63 | detaliu meci | |
12.09.18 a 2-a rundă | vs. Marcos Giraldi Requena | 6-4, 3-6, 6-1 | detaliu meci | |
11.09.18 1-a rundă | vs. Germain Gigounon | 3-2, Germain Gigounon - retragere | detaliu meci | |
Spain F26 - Zgura | ||||
08.09.18 Semifinală | vs. Germain Gigounon | 6-4, 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
08.09.18 Sfert de finală | vs. Joao Pedro Sorgi | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
07.09.18 a 2-a rundă | vs. Marc Fornell-Mestres | 6-4, 5-2, Marc Fornell-Mestres - retragere | detaliu meci | |
04.09.18 1-a rundă | vs. Marcos Giraldi Requena | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Spain F25 - Zgura | ||||
30.08.18 Sfert de finală | vs. Javier Barranco Cosano | - | detaliu meci |
Alexander Knight - ultimele meciuri
M25 Naples - Zgura | ||||
10.02.20 1-a rundă de calif. | vs. Jaume Pla Malfeito | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25 Palm - Zgura | ||||
04.02.20 1-a rundă de calif. | vs. Ryan Shane | 4-6, 6-74 | detaliu meci | |
M25 Weston - Zgura | ||||
28.01.20 2-a rundă de calif. | vs. Maciej Smola | 6-3, 7-64 | detaliu meci | |
28.01.20 Calificare | vs. Dragos Constantin Ignat | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
27.01.20 1-a rundă de calif. | vs. Justin Butsch | 4-6, 6-3, 10-6 | detaliu meci | |
M15 Tallahassee - Indoor Hard | ||||
03.12.19 1-a rundă | vs. Anton Matusevich | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Cancun - Hard | ||||
12.11.19 Calificare | vs. Kiranpal Pannu | 2-6, 0-2, - Alexander Knight - retragere | detaliu meci | |
11.11.19 2-a rundă de calif. | vs. Yeudy Villar | 7-5, 7-5 | detaliu meci | |
10.11.19 1-a rundă de calif. | vs. Tommaso Carnevale-Miino | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Naples - Zgura | ||||
27.10.19 1-a rundă de calif. | vs. Karl Poling | 1-5, - Alexander Knight - retragere | detaliu meci | |
M15 Cancun - Hard | ||||
12.10.19 Semifinală | vs. Alec Adamson | 6-2, 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
11.10.19 Sfert de finală | vs. Adam El Mihdawy | 6-4, 2-6, 7-62 | detaliu meci | |
11.10.19 a 2-a rundă | vs. Alejandro Mendoza | 6-1, 4-1, Alejandro Mendoza - retragere | detaliu meci | |
09.10.19 1-a rundă | vs. Ricardo David Mayagoitia | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
08.10.19 Calificare | vs. Zandrix Acob | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
07.10.19 2-a rundă de calif. | vs. Jonathan Atwater | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Rochester - Zgura | ||||
24.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Trey Hilderbrand | 6-72, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Orlando - Zgura | ||||
19.06.19 1-a rundă | vs. Strong Kirchheimer | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
18.06.19 Calificare | vs. Sebastian Murillo | 6-0, 7-63 | detaliu meci | |
17.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Hugo Hashimoto | 6-74, 6-3, 10-6 | detaliu meci | |
M15 Champaign - Hard | ||||
04.06.19 Calificare | vs. Nathan Ponwith | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
03.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Sebastian Zapata Ramirez | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Sunrise - Zgura | ||||
11.04.19 a 2-a rundă | vs. Sebastian Korda | 6-3, 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
10.04.19 1-a rundă | vs. Junior A. Ore | 6-3, 5-7, 7-5 | detaliu meci | |
09.04.19 Calificare | vs. Rowland Phillips | 6-1, 4-6, 11-9 | detaliu meci | |
08.04.19 1-a rundă de calif. | vs. Gabriel Donev | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
USA F28 - Hard | ||||
14.10.18 2-a rundă de calif. | vs. Julian Bradley | 4-6, 1-4, - Alexander Knight - retragere | detaliu meci | |
13.10.18 1-a rundă de calif. | vs. Guillermo Alejandro Arrambide Herrera | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
USA F27 - Hard | ||||
07.10.18 1-a rundă de calif. | vs. Jonathan Chang | 3-6, - Alexander Knight - retragere | detaliu meci | |
Canada F7 - Hard | ||||
11.09.18 1-a rundă | vs. Takuto Niki | 4-6, 6-75 | detaliu meci |