MECI
17.04.19 | a 2-a rundă | Pedro Sakamoto | Roberto Ortega-Olmedo | 6-4, 6-2 | San Luis | Zgura |
STATISTICI MECI
Pedro Sakamoto | Roberto Ortega-Olmedo | |
Prima administrare % | 33/53 (62%) | 22/54 (41%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 27/33 (82%) | 16/22 (73%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 13/20 (65%) | 16/32 (50%) |
Break-ballurile câştigate | 3/7 (43%) | 0/2 (0%) |
Puncte câştigate din returnare | 22/54 (41%) | 13/53 (25%) |
Total puncte câştigate | 62/107 (58%) | 45/107 (42%) |
Greșeli duble | 0 | 6 |
ași | 6 | 3 |
STATISTICI MECI
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Pedro Sakamoto vs. Roberto Ortega-Olmedo - meciuri reciproce
17.04.19 | a 2-a rundă | Pedro Sakamoto | Roberto Ortega-Olmedo | 6-4, 6-2 | detaliu meci | San Luis | Zgura |
17.02.17 | Sfert de finală | Roberto Ortega-Olmedo | Pedro Sakamoto | 6-3, 6-2 | detaliu meci | Spain F5 | Zgura |
Pedro Sakamoto form & Roberto Ortega-Olmedo form
Pedro Sakamoto - ultimele meciuri
Sao Leopoldo - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Orlando Luz | 4-6, 6-4, 4-6 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Bruno Kuzuhara | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
Asuncion Challenger - Zgura | ||||
21.03.24 a 2-a rundă | vs. Gustavo Heide | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
19.03.24 1-a rundă | vs. Carlos Sanchez Jover | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Feira - Hard | ||||
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Harrison Adams | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
12.03.24 1-a rundă | vs. Matheus Cury Bueres | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
Santa Cruz - Zgura | ||||
09.03.24 Sfert de finală | vs. Thiago Moura Monteiro | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
06.03.24 a 2-a rundă | vs. Matheus Pucinelli De Almeida | 5-7, 6-0, 6-4 | detaliu meci | |
05.03.24 1-a rundă | vs. Marco Cecchinato | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Tucuman - Zgura | ||||
02.03.24 Semifinală | vs. Liam Draxl | 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
01.03.24 Sfert de finală | vs. Nicolas Zanellato | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
29.02.24 a 2-a rundă | vs. Felipe Pagnacco | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
28.02.24 1-a rundă | vs. Tadeo Meneo | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Gerard Campana Lee | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
22.01.24 Calificare | vs. Felix Gill | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
21.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Ignacio Carou | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Tigre Challenger - Zgura | ||||
15.01.24 Calificare | vs. Felix Gill | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
14.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Leo Borg | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
11.01.24 a 2-a rundă | vs. Joao Lucas Reis Da Silva | 5-7, 0-6 | detaliu meci | |
09.01.24 1-a rundă | vs. Carlos Taberner | 6-4, 7-60 | detaliu meci | |
Temuco Challenger - Hard | ||||
01.12.23 Sfert de finală | vs. Gilbert Klier Junior | 0-6, 3-6 | detaliu meci | |
29.11.23 a 2-a rundă | vs. Joao Lucas Reis Da Silva | 6-4, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
28.11.23 1-a rundă | vs. Juan Pablo Ficovich | 5-7, 7-65, 6-4 | detaliu meci | |
Brasilia Challenger - Hard | ||||
22.11.23 1-a rundă | vs. Juan Pablo Ficovich | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
20.11.23 Calificare | vs. Juan Pablo Paz | 7-64, 6-4 | detaliu meci | |
19.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Gabriel Decamps | 6-1, 3-6, 7-63 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
16.11.23 a 2-a rundă | vs. Facundo Diaz Acosta | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.11.23 1-a rundă | vs. Franco Agamenone | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
13.11.23 Calificare | vs. Valentin Vacherot | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
12.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Matheus Pucinelli De Almeida | 6-2, 2-6, 6-2 | detaliu meci |
Roberto Ortega-Olmedo - ultimele meciuri
Puerto Vallarta - Hard | ||||
23.11.21 1-a rundă | vs. Christian Harrison | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
M25 Quinta - Hard | ||||
22.10.21 Sfert de finală | vs. Naoki Nakagawa | 7-66, 3-6, 6-75 | detaliu meci | |
21.10.21 a 2-a rundă | vs. Alen Avidzba | 6-2, 1-0, Alen Avidzba - retragere | detaliu meci | |
20.10.21 1-a rundă | vs. Amaury Raynel | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Loule - Hard | ||||
14.10.21 a 2-a rundă | vs. Yusuke Takahashi | 7-67, 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
13.10.21 1-a rundă | vs. Tomas Lipovsek Puches | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
Murcia Challenger - Zgura | ||||
30.09.21 a 2-a rundă | vs. Mathias Bourgue | 6-74, 4-6 | detaliu meci | |
27.09.21 1-a rundă | vs. Jeroen Vanneste | 6-4, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
20.09.21 1-a rundă | vs. Tiago Cacao | 6-4, 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25 Madrid - Zgura | ||||
16.09.21 a 2-a rundă | vs. Luca Nardi | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.09.21 1-a rundă | vs. Ignacio Monzon | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Seville Challenger - Zgura | ||||
06.09.21 1-a rundă | vs. Adrian Andreev | 6-72, 0-6 | detaliu meci | |
Mallorca Challenger - Hard | ||||
02.09.21 a 2-a rundă | vs. Joao Sousa | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
31.08.21 1-a rundă | vs. Nicolas Mejia | 7-5, 7-5 | detaliu meci | |
Prague 3 - Zgura | ||||
23.08.21 1-a rundă | vs. Alexander Ritschard | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25 Frankfurt - Zgura | ||||
11.08.21 1-a rundă | vs. Matthew Christopher Romios | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
Segovia Challenger - Hard | ||||
27.07.21 1-a rundă | vs. Cem Ilkel | 6-3, 6-74, 4-6 | detaliu meci | |
Pozoblanco Challenger - Hard | ||||
20.07.21 1-a rundă | vs. Tim Van Rijthoven | 3-6, 7-62, 5-7 | detaliu meci | |
Iasi Challenger - Zgura | ||||
13.07.21 1-a rundă | vs. Matija Pecotic | 6-4, 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25+H Ajaccio - Hard | ||||
08.07.21 a 2-a rundă | vs. Clement Chidekh | 2-6, 6-2, 2-6 | detaliu meci | |
07.07.21 1-a rundă | vs. Simone Agostini | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Bakio - Hard | ||||
01.07.21 a 2-a rundă | vs. John Echeverria | 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
30.06.21 1-a rundă | vs. Alex Marti Pujolras | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
Mallorca - Iarbă | ||||
19.06.21 1-a rundă de calif. | vs. Denis Istomin | 6-4, 5-7, 6-75 | detaliu meci | |
Almaty 1 - Zgura | ||||
07.06.21 1-a rundă | vs. Kimmer Coppejans | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
Oeiras 4 - Zgura | ||||
25.05.21 1-a rundă | vs. Chun Hsin Tseng | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Vic - Zgura | ||||
21.05.21 Sfert de finală | vs. Yan Bondarevskiy | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
20.05.21 a 2-a rundă | vs. Maxime Hamou | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
19.05.21 1-a rundă | vs. Johan Nikles | 7-5, 2-0, Johan Nikles - retragere | detaliu meci | |
Salinas 2 - Hard | ||||
27.04.21 1-a rundă | vs. Tim Van Rijthoven | 6-72, 7-66, 6-76 | detaliu meci |