MECI
20.05.16 | Sfert de finală | Yunseong Chung | Finn Tearney | 0-6, 6-4, 7-5 | China F7 | Hard |
STATISTICI MECI
Yunseong Chung | Finn Tearney | |
Prima administrare % | 55/95 (58%) | 54/82 (66%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 35/55 (64%) | 37/54 (69%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 19/40 (48%) | 13/28 (46%) |
Break-ballurile câştigate | 4/7 (57%) | 5/12 (42%) |
Puncte câştigate din returnare | 32/82 (39%) | 41/95 (43%) |
Total puncte câştigate | 86/177 (49%) | 91/177 (51%) |
Greșeli duble | 3 | 3 |
ași | 3 | 3 |
STATISTICI MECI
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Yunseong Chung vs. Finn Tearney - meciuri reciproce
20.05.16 | Sfert de finală | Yunseong Chung | Finn Tearney | 0-6, 6-4, 7-5 | detaliu meci | China F7 | Hard |
30.03.16 | 1-a rundă | Finn Tearney | Yunseong Chung | 3-6, 6-4, 6-1 | detaliu meci | Japan F4 | Hard |
Yunseong Chung form & Finn Tearney form
Yunseong Chung - ultimele meciuri
M15 Tsukuba - Hard | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Takuya Kumasaka | 7-64, 1-6, 6-4 | detaliu meci | |
27.03.24 1-a rundă | vs. Yu Tanaka | 6-3, 7-64 | detaliu meci | |
M15 Nishi - Hard | ||||
22.03.24 Sfert de finală | vs. Duckhee Lee | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
21.03.24 a 2-a rundă | vs. Linang Xiao | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
20.03.24 1-a rundă | vs. Masamichi Imamura | 7-65, 6-2 | detaliu meci | |
New Delhi - Hard | ||||
25.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Siddharth Vishwakarma | 6-1, 4-6, 2-5, - Yunseong Chung - retragere | detaliu meci | |
Pune Challenger - Hard | ||||
19.02.24 Calificare | vs. Alexey Zakharov | 3-6, 7-5, 4-6 | detaliu meci | |
18.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Rio Noguchi | 7-5, 7-65 | detaliu meci | |
Bengaluru Challenger - Hard | ||||
12.02.24 Calificare | vs. Chun Hsin Tseng | 5-7, 6-4, 2-6 | detaliu meci | |
11.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Adil Kalyanpur | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Nonthaburi 2 - Hard | ||||
08.01.24 Calificare | vs. Christian Langmo | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
07.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Congsup Congcar | 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
Nonthaburi 1 - Hard | ||||
31.12.23 1-a rundă de calif. | vs. Kaichi Uchida | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
Yokohama Challenger - Hard | ||||
20.11.23 1-a rundă | vs. Luca Nardi | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
19.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Fajing Sun | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
19.11.23 Calificare | vs. Yasutaka Uchiyama | 4-6, 7-65, 6-75 | detaliu meci | |
Kobe Challenger - Indoor Hard | ||||
16.11.23 a 2-a rundă | vs. Jason Jung | 7-62, 3-6, 1-4, - Yunseong Chung - retragere | detaliu meci | |
14.11.23 1-a rundă | vs. Renta Tokuda | 4-6, 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
13.11.23 Calificare | vs. Rio Noguchi | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
12.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Sanhui Shin | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
Newport - Iarbă | ||||
18.07.23 1-a rundă | vs. Steve Johnson | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
17.07.23 Calificare | vs. Beibit Zhukayev | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
17.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Gage Brymer | 6-3, 7-68 | detaliu meci | |
Chicago Challenger - Hard | ||||
13.07.23 a 2-a rundă | vs. Yuta Shimizu | 3-6, 7-5, 3-6 | detaliu meci | |
12.07.23 1-a rundă | vs. Abedallah Shelbayh | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
10.07.23 Calificare | vs. Thai Kwiatkowski | 6-0, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
09.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Andrew Fenty | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
Bloomfield Hills - Hard | ||||
04.07.23 Calificare | vs. Ernesto Escobedo | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
03.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Strong Kirchheimer | 6-4, 7-613 | detaliu meci | |
M25 Anseong - Zgura | ||||
24.06.23 Semifinală | vs. Gerard Campana Lee | 2-6, 6-2, 3-6 | detaliu meci |
Finn Tearney - ultimele meciuri
Davis Cup - Hard | ||||
06.03.20 Rubber 1 | vs. Jordi Munoz-Abreu | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Te - Hard | ||||
02.01.20 a 2-a rundă | vs. George Stoupe | - Finn Tearney - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
31.12.19 1-a rundă | vs. Anton Shepp | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Shenzhen - Hard | ||||
12.06.19 1-a rundă | vs. Ye Cong Mo | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Hong - Hard | ||||
06.06.19 a 2-a rundă | vs. Chun Hsin Tseng | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
05.06.19 1-a rundă | vs. Ching Ho Sunny Yue | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Nonthaburi - Hard | ||||
28.05.19 1-a rundă | vs. Blake Ellis | 6-75, 6-74 | detaliu meci | |
M25 Nonthaburi - Hard | ||||
23.05.19 a 2-a rundă | vs. Harry Bourchier | 0-3, - Finn Tearney - retragere | detaliu meci | |
22.05.19 1-a rundă | vs. Rishab Agarwal | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Bolton - Indoor Hard | ||||
01.04.19 Calificare | vs. Quentin Gueydan | 6-2, 6-72, 3-10 | detaliu meci | |
01.04.19 1-a rundă de calif. | vs. Matthew Clegg | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Quinta - Hard | ||||
22.03.19 Sfert de finală | vs. Evan Hoyt | 6-4, 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
21.03.19 a 2-a rundă | vs. Alejandro Gomez | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
20.03.19 1-a rundă | vs. Peter Goldsteiner | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Portimao - Hard | ||||
16.03.19 Semifinală | vs. Tiago Cacao | 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
15.03.19 Sfert de finală | vs. Henry Craig | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
14.03.19 a 2-a rundă | vs. Frederico Gil | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
12.03.19 1-a rundă | vs. Johan Nikles | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Vale - Hard | ||||
24.02.19 Finală | vs. Jacob Grills | 6-2, 2-6, 6-4 | detaliu meci | |
23.02.19 Semifinală | vs. Johan Nikles | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
22.02.19 Sfert de finală | vs. Jacopo Berrettini | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
21.02.19 a 2-a rundă | vs. Ricardo Ojeda Lara | 1-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
19.02.19 1-a rundă | vs. Paul Oosterbaan | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
M25 Barnstaple - Indoor Hard | ||||
11.02.19 Calificare | vs. Danylo Kalenichenko | 6-1, 2-6, 8-10 | detaliu meci | |
11.02.19 1-a rundă de calif. | vs. Jack Findel-Hawkins | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Auckland - Hard | ||||
05.01.19 1-a rundă de calif. | vs. Thomas Fabbiano | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Jinan Challenger - Hard | ||||
07.08.17 1-a rundă | vs. Miomir Kecmanovic | 0-1, - Finn Tearney - retragere | detaliu meci | |
Chengdu Challenger - Hard | ||||
29.07.17 2-a rundă de calif. | vs. Su Hao Zhong | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Gatineau Challenger - Hard | ||||
17.07.17 Calificare | vs. Mikael Torpegaard | 2-5, - Finn Tearney - retragere | detaliu meci | |
16.07.17 2-a rundă de calif. | vs. Antoine Leduc | 6-1, 6-0 | detaliu meci |