MECI
02.08.18 | 1-a rundă | Yuta Shimizu | Edward Hubner | 5-4, - retragere | Austria F5 | Zgura |
STATISTICI MECI
Yuta Shimizu | Edward Hubner | |
Prima administrare % | 19/32 (59%) | 26/37 (70%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 11/19 (58%) | 14/26 (54%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 7/13 (54%) | 5/11 (45%) |
Break-ballurile câştigate | 2/5 (40%) | 2/5 (40%) |
Puncte câştigate din returnare | 18/37 (49%) | 14/32 (44%) |
Total puncte câştigate | 36/69 (52%) | 33/69 (48%) |
Greșeli duble | 1 | 2 |
ași | 2 | 1 |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Edward Hubner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Yuta Shimizu | 1-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP] | ||
1-1 | Edward Hubner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Yuta Shimizu | 1-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40[BP], 15-40[BP], 30-40[BP] | ||
1-3 | Edward Hubner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A | ||
Yuta Shimizu | 1-4 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
2-4 | Edward Hubner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
3-4 | Edward Hubner | |
0-0, 30-30, 40-30[BP], 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
4-4 | Edward Hubner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Yuta Shimizu | 5-4 | |
0-0 | ||
- retragere |
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Regatul Unit
27.04.98, 25 Vârsta
27.04.98, 25 Vârsta
Yuta Shimizu vs. Edward Hubner - meciuri reciproce
02.08.18 | 1-a rundă | Yuta Shimizu | Edward Hubner | 5-4, Edward Hubner - retragere | detaliu meci | Austria F5 | Zgura |
25.07.18 | a 2-a rundă | Yuta Shimizu | Edward Hubner | 6-0, 6-2 | detaliu meci | Austria F4 | Zgura |
Yuta Shimizu form & Edward Hubner form
Yuta Shimizu - ultimele meciuri
Hamburg Challenger - Indoor Hard | ||||
16.03.24 Semifinală | vs. Clement Chidekh | 3-6, 6-76 | detaliu meci | |
15.03.24 Sfert de finală | vs. Mattia Bellucci | 6-4, 7-65 | detaliu meci | |
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Ergi Kirkin | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
12.03.24 1-a rundă | vs. Sho Shimabukuro | 7-65, 6-4 | detaliu meci | |
Lugano Challenger - Indoor Hard | ||||
06.03.24 1-a rundă | vs. Pierre-Hugues Herbert | 3-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
04.03.24 Calificare | vs. Henri Squire | 6-2, 6-75, 3-6 | detaliu meci | |
03.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Mikalai Haliak | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
New Delhi - Hard | ||||
02.03.24 Semifinală | vs. Chak Lam Coleman Wong | 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
01.03.24 Sfert de finală | vs. Enrico Dalla Valle | 7-5, 7-5 | detaliu meci | |
28.02.24 a 2-a rundă | vs. Benjamin Bonzi | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
26.02.24 1-a rundă | vs. Maxime Janvier | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Burnie 2 - Hard | ||||
08.02.24 a 2-a rundă | vs. Christian Langmo | 3-6, 6-71 | detaliu meci | |
06.02.24 1-a rundă | vs. Alex Bolt | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
09.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Francisco Comesana | 6-72, 2-6 | detaliu meci | |
Nonthaburi 1 - Hard | ||||
02.01.24 1-a rundă | vs. Chun Hsin Tseng | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Yokkaichi Challenger - Hard | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Yosuke Watanuki | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Yokohama Challenger - Hard | ||||
25.11.23 Finală | vs. Yosuke Watanuki | 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
24.11.23 Semifinală | vs. Yasutaka Uchiyama | Yasutaka Uchiyama - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
23.11.23 Sfert de finală | vs. Chak Lam Coleman Wong | 7-67, 6-71, 7-64 | detaliu meci | |
22.11.23 a 2-a rundă | vs. Marc Polmans | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
19.11.23 1-a rundă | vs. Jason Jung | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
Kobe Challenger - Indoor Hard | ||||
16.11.23 a 2-a rundă | vs. Jurij Rodionov | 1-6, 6-2, 1-6 | detaliu meci | |
15.11.23 1-a rundă | vs. Tatsuma Ito | 7-66, 6-3 | detaliu meci | |
Matsuyama Challenger - Hard | ||||
09.11.23 a 2-a rundă | vs. Yu Hsiou Hsu | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Jason Jung | 6-4, 2-6, 6-4 | detaliu meci | |
Sydney Challenger - Hard | ||||
30.10.23 1-a rundă | vs. Kaichi Uchida | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Playford Challenger - Hard | ||||
27.10.23 Sfert de finală | vs. Taro Daniel | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
25.10.23 a 2-a rundă | vs. Marc Polmans | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
24.10.23 1-a rundă | vs. Kai Wehnelt | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Tokyo - Hard | ||||
14.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Jack Draper | 4-6, 4-6 | detaliu meci |
Edward Hubner - ultimele meciuri
M15 Warmbad - Zgura | ||||
19.05.22 a 2-a rundă | vs. Lucas Krainer | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
18.05.22 1-a rundă | vs. Maximilian Homberg | 4-6, 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
16.05.22 Calificare | vs. Jan Kupcic | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
15.05.22 2-a rundă de calif. | vs. Dennis Dragomirov | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
31.10.21 1-a rundă de calif. | vs. Marlon Vankan | 4-6, 6-3, 6-10 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
24.10.21 1-a rundă de calif. | vs. Giuseppe La Vela | 6-3, 6-71, 2-10 | detaliu meci | |
M25 Budapest - Zgura | ||||
27.09.21 Calificare | vs. Svyatoslav Ilnytskyy | 5-7, 4-6 | detaliu meci | |
26.09.21 1-a rundă de calif. | vs. Botond Kisantal | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Bad - Zgura | ||||
30.08.21 2-a rundă de calif. | vs. Matic Dimic | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Bad - Zgura | ||||
22.08.21 1-a rundă de calif. | vs. Lorenzo Rottoli | 6-4, 1-6, 4-10 | detaliu meci | |
M25 Most - Zgura | ||||
25.05.21 Calificare | vs. Kai Lemstra | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
24.05.21 2-a rundă de calif. | vs. Niklas Waldner | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
23.05.21 1-a rundă de calif. | vs. Martin Benes | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
12.04.21 2-a rundă de calif. | vs. Antonio Massara | 1-4, - Edward Hubner - retragere | detaliu meci | |
11.04.21 1-a rundă de calif. | vs. Daniil Gusev | 6-4, 6-76, 10-5 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
06.04.21 Calificare | vs. Michel Vernier | 7-5, 0-6, 10-12 | detaliu meci | |
05.04.21 2-a rundă de calif. | vs. Taiyo Yamanaka | 6-75, 6-2, 10-5 | detaliu meci | |
04.04.21 1-a rundă de calif. | vs. Daniil Savelev | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
28.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Alexis Boureau | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Bratislava - Indoor Hard | ||||
10.03.21 1-a rundă | vs. Peter Fajta | 7-67, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
09.03.21 Calificare | vs. Piotr Grynkowski | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
08.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Peter Nad | 6-4, 6-75, 11-9 | detaliu meci | |
M15 Bratislava - Indoor Hard | ||||
01.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Milos Karol | 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
29.01.21 2-a rundă de calif. | vs. Davide Galoppini | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
28.01.21 1-a rundă de calif. | vs. Daniil Gusev | 6-3, 7-67 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
18.01.21 2-a rundă de calif. | vs. Nicolae Frunza | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
17.01.21 1-a rundă de calif. | vs. Benedikt Emesz | 3-6, 6-2, 10-6 | detaliu meci | |
M15 Heraklion - Hard | ||||
24.02.20 2-a rundă de calif. | vs. Ioannis Xilas | 0-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Heraklion - Hard | ||||
17.02.20 2-a rundă de calif. | vs. Gabriele Maria Noce | 6-2, 3-6, 8-10 | detaliu meci | |
16.02.20 1-a rundă de calif. | vs. Ioannis Stamoulos | 6-3, 6-1 | detaliu meci |