MECI
02.09.19 | 2-a rundă de calif. | Dayeon Back | Sol Hee Sim | 6-1, 6-4 | W15 Yeongwol | Hard |
STATISTICI MECI
Dayeon Back | Sol Hee Sim | |
Prima administrare % | 30/50 (60%) | 49/67 (73%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 17/30 (57%) | 19/49 (39%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 8/20 (40%) | 6/18 (33%) |
Break-ballurile câştigate | 8/15 (53%) | 4/8 (50%) |
Puncte câştigate din returnare | 42/67 (63%) | 25/50 (50%) |
Total puncte câştigate | 67/117 (57%) | 50/117 (43%) |
Greșeli duble | 1 | 4 |
ași |
STATISTICI MECI
1 | ||
2-0 | Sol Hee Sim | |
0-0, 0-15, 15-15, 40-30[BP] | ||
Dayeon Back | 3-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 40-30 | ||
4-0 | Sol Hee Sim | |
0-0, 0-15, 40-40, A-40[BP] | ||
Dayeon Back | 5-0 | |
0-0, 15-30 | ||
5-1 | Sol Hee Sim | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
6-1 |
2 | ||
Dayeon Back | 0-0 | |
0-0 | ||
1-0 | Sol Hee Sim | |
Dayeon Back | 2-0 | |
2-1 | Sol Hee Sim | |
Dayeon Back | 2-2 | |
3-2 | Sol Hee Sim | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Dayeon Back | 4-2 | |
0-0 | ||
4-3 | Sol Hee Sim | |
0-0, 0-30, 40-40, A-40[BP] | ||
Dayeon Back | 5-3 | |
0-0, 15-30, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
5-4 | Sol Hee Sim | |
0-0 | ||
6-4 |
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Republica Koreea
30.04.97, 26 Vârsta
30.04.97, 26 Vârsta
Dayeon Back vs. Sol Hee Sim - meciuri reciproce
02.09.19 | 2-a rundă de calif. | Dayeon Back | Sol Hee Sim | 6-1, 6-4 | detaliu meci | W15 Yeongwol | Hard |
Dayeon Back form & Sol Hee Sim form
Dayeon Back - ultimele meciuri
W50 Kofu - Hard | ||||
24.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Ikumi Yamazaki | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
W35 Indore - Hard | ||||
12.03.24 1-a rundă | vs. Justina Mikulskyte | 6-4, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
W35 Nagpur - Zgura | ||||
09.03.24 Semifinală | vs. Dalila Jakupovic | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
08.03.24 Sfert de finală | vs. Sahaja Yamalapalli | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
07.03.24 a 2-a rundă | vs. Ayumi Koshiishi | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
06.03.24 1-a rundă | vs. Anjali Rathi | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
W35 Traralgon - Hard | ||||
27.02.24 Calificare | vs. Erina Hayashi | 6-1, 2-1, - Dayeon Back - retragere | detaliu meci | |
26.02.24 2-a rundă de calif. | vs. Chelsea Stergiopoulos | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
W35 Traralgon - Hard | ||||
20.02.24 1-a rundă | vs. Destanee Aiava | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
W60 Gold - Hard | ||||
30.11.23 a 2-a rundă | vs. Miho Kuramochi | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
29.11.23 1-a rundă | vs. Seone Mendez | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
27.11.23 Calificare | vs. Elena Micic | 3-6, 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
26.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Roisin Gilheany | 3-6, 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
W60 Brisbane - Hard | ||||
21.11.23 Calificare | vs. Lea Ma | 0-6, 4-6 | detaliu meci | |
19.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Alana Subasic | 4-6, 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Seoul - Hard | ||||
12.10.23 a 2-a rundă | vs. Kimberly Birrell | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
10.10.23 1-a rundă | vs. Jelena Ostapenko | 3-6, 6-1, 7-64 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
10.09.23 Finală | vs. Dabin Kim | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
09.09.23 Semifinală | vs. Sunam Jeong | 6-1, 4-1, Sunam Jeong - retragere | detaliu meci | |
08.09.23 Sfert de finală | vs. Na-Ri Kim | 4-1, Na-Ri Kim - retragere | detaliu meci | |
07.09.23 a 2-a rundă | vs. Cherry Kim | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
06.09.23 1-a rundă | vs. On Yu Choi | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
03.09.23 Finală | vs. Dasha Ivanova | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
02.09.23 Semifinală | vs. Boyoung Jeong | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
01.09.23 Sfert de finală | vs. Cherry Kim | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
31.08.23 a 2-a rundă | vs. Haram Kim | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
30.08.23 1-a rundă | vs. Ryeong Gyeong Park | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
W15 Sapporo - Hard | ||||
13.08.23 Finală | vs. Miho Kuramochi | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
12.08.23 Semifinală | vs. Ho Ching Wu | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
11.08.23 Sfert de finală | vs. Kisa Yoshioka | 6-1, 6-2 | detaliu meci |
Sol Hee Sim - ultimele meciuri
W15 Yeongwol - Hard | ||||
05.09.22 2-a rundă de calif. | vs. On Yu Choi | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
04.09.22 1-a rundă de calif. | vs. Han Gyeol Jeong | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
28.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Minseo Kim (2004) | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
05.06.22 1-a rundă de calif. | vs. Hyeseo Shin | 6-4, 5-7, 5-10 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
02.09.19 2-a rundă de calif. | vs. Dayeon Back | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
30.08.19 Sfert de finală | vs. Rina Saigo | 5-7, 5-7 | detaliu meci | |
28.08.19 1-a rundă | vs. Ha Yeong Ryu | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
28.08.19 a 2-a rundă | vs. Sunam Jeong | 7-66, 6-3 | detaliu meci | |
Daegu - Hard | ||||
17.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Qianxin Kong | 6-3, 1-6, 6-74 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
20.05.18 1-a rundă de calif. | vs. Sakura Hosogi | 5-7, 0-6 | detaliu meci | |
Incheon - Hard | ||||
14.05.18 2-a rundă de calif. | vs. Mayuka Aikawa | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
13.05.18 1-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
06.09.17 1-a rundă | vs. Jeongyun Lee | 6-74, 1-6 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
12.06.17 2-a rundă de calif. | vs. Natsuho Arakawa | 6-4, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
12.06.17 1-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
Sangju - Hard | ||||
31.05.17 1-a rundă | vs. Olivia Tjandramulia | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
29.05.17 Calificare | vs. Eun Se Jang | 5-7, 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
29.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Eunhye Lee | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Goyang - Hard | ||||
22.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Genevieve Lorbergs | 1-6, 6-4, 0-6 | detaliu meci | |
Incheon - Hard | ||||
15.05.17 Calificare | vs. Se Jin Lee | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
15.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Hyunji Noh | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
08.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Na-Young Lee | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
08.05.17 Calificare | vs. Kimiko Date | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
08.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Ji Min Park | 6-4, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
07.09.16 1-a rundă | vs. Mi-Ok Kim | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
05.09.16 2-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
05.09.16 Calificare | vs. Eunhye Lee | 6-4, 3-6, 6-1 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
29.08.16 1-a rundă de calif. | vs. Seunghyun Lee | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
29.08.16 2-a rundă de calif. | vs. Sumin Kim | 0-6, 6-2, 1-6 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
11.07.16 1-a rundă de calif. | vs. Soyeon Park | 1-6, 1-6 | detaliu meci |