Republica Koreea
13.02.94, 30 Vârsta
11143 $
13.02.94, 30 Vârsta
11143 $
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Republica Koreea
17.07.99, 24 Vârsta
17.07.99, 24 Vârsta
Hyojung Yea vs. Dami Lee - meciuri reciproce
06.05.18 | 1-a rundă de calif. | Hyojung Yea | Dami Lee | 6-0, 6-1 | detaliu meci | Goyang | Hard |
Hyojung Yea form & Dami Lee form
Hyojung Yea - ultimele meciuri
W15 Gimcheon - Hard | ||||
20.06.19 a 2-a rundă | vs. Shiori Fukuda | 6-72, 2-6 | detaliu meci | |
19.06.19 1-a rundă | vs. Yeong Won Jeong | 6-3, 4-2, Yeong Won Jeong - retragere | detaliu meci | |
W15 Gimcheon - Hard | ||||
13.06.19 a 2-a rundă | vs. Daria Mishina | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
12.06.19 1-a rundă | vs. Satsuki Koike | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
11.06.19 Calificare | vs. Sihyeong Cho | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
10.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Mijeong Park | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
W25 Daegu - Hard | ||||
04.06.19 Calificare | vs. Chanel Simmonds | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
03.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Ayaka Okuno | 4-6, 6-2, 10-5 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
06.09.18 a 2-a rundă | vs. Dayeon Back | 0-6, 2-4, - Hyojung Yea - retragere | detaliu meci | |
04.09.18 1-a rundă | vs. Eunji Lim | 4-6, 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
30.08.18 a 2-a rundă | vs. Dabin Kim | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
29.08.18 1-a rundă | vs. Da Ye Kim | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
23.08.18 a 2-a rundă | vs. Sohyun Park | 5-7, 6-3, 4-6 | detaliu meci | |
21.08.18 1-a rundă | vs. Ayaka Okuno | 6-4, 2-0, Ayaka Okuno - retragere | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
16.08.18 a 2-a rundă | vs. Se-Hyun Kim | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
15.08.18 1-a rundă | vs. Heejin Han | 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
Daegu - Hard | ||||
19.06.18 Calificare | vs. Zhibek Kulambayeva | 6-4, 6-74, 5-7 | detaliu meci | |
18.06.18 2-a rundă de calif. | vs. Chihiro Takayama | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
17.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Jeongyun Lee | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
Gyeongsan - Hard | ||||
15.06.18 Sfert de finală | vs. Hanna Chang | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.06.18 a 2-a rundă | vs. Se-Hyun Kim | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
13.06.18 1-a rundă | vs. Sung-Hee Han | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
12.06.18 Calificare | vs. Cherry Kim | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
11.06.18 2-a rundă de calif. | vs. Yuqi Sheng | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
10.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Subin Park | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
Sangju - Indoor Hard | ||||
06.06.18 1-a rundă | vs. Ayaka Okuno | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
05.06.18 Calificare | vs. Mi Seong Sim | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
04.06.18 2-a rundă de calif. | vs. Chihiro Takayama | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
03.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Eun Se Jang | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
22.05.18 Calificare | vs. Dabin Kim | 6-2, 4-6, 3-6 | detaliu meci |
Dami Lee - ultimele meciuri
W15 Yeongwol - Hard | ||||
06.09.23 1-a rundă | vs. Eunyeong Park | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
05.09.23 Calificare | vs. Eun Ji Lee | 1-6, 6-1, 10-5 | detaliu meci | |
04.09.23 2-a rundă de calif. | vs. Seo Yun Choi | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
03.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Sihyeong Cho | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
31.08.23 a 2-a rundă | vs. Yujin Ahn | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
30.08.23 1-a rundă | vs. Yesung Choo | 4-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
28.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Woojeong Yang | 6-1, 2-6, 10-3 | detaliu meci | |
28.08.23 Calificare | vs. Yuyun Chen | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
W25 Daegu - Hard | ||||
06.06.23 1-a rundă | vs. Destanee Aiava | 0-6, 6-2, 4-6 | detaliu meci | |
05.06.23 Calificare | vs. Sun Min Ha | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
04.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Samantha Imbo Nloga | 5-7, 6-1, 10-3 | detaliu meci | |
W25 Changwon - Hard | ||||
30.05.23 2-a rundă de calif. | vs. Soo Ha Jang | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
29.05.23 1-a rundă de calif. | vs. A Young Jang | 4-6, 6-0, 10-4 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
15.05.23 2-a rundă de calif. | vs. Haram Kim | 7-5, 3-6, 5-10 | detaliu meci | |
14.05.23 1-a rundă de calif. | vs. Ji-Hee Choi | 6-2, 7-66 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
06.09.22 1-a rundă | vs. Punnin Kovapitukted | 2-6, 7-67, 1-6 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
02.09.22 Sfert de finală | vs. So-Ra Lee | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
01.09.22 a 2-a rundă | vs. Kaylah Mcphee | 4-6, 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
31.08.22 1-a rundă | vs. Hwiwon Wi | 0-6, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
29.08.22 Calificare | vs. Sumin Kim | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
28.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Sebin Eom | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
28.08.22 2-a rundă de calif. | vs. Yeong Won Jeong | 7-65, 6-2 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
05.06.22 1-a rundă de calif. | vs. Minseo Kim (2004) | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
05.06.22 2-a rundă de calif. | vs. Ji Min Park | 3-6, 6-1, 8-10 | detaliu meci | |
W25 Changwon - Hard | ||||
30.05.22 Calificare | vs. Sun Min Ha | 1-6, 6-1, 8-10 | detaliu meci | |
29.05.22 2-a rundă de calif. | vs. Seora Min | 4-6, 7-5, 10-8 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
03.09.19 Calificare | vs. Eunji Lee (2001) | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
02.09.19 2-a rundă de calif. | vs. Jin Ju Lee | 6-1, 2-6, 16-14 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
27.08.19 1-a rundă | vs. Watsachol Sawatdee | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
W15 Hua - Hard | ||||
01.07.19 1-a rundă de calif. | vs. Shou Na Mu | 4-6, 1-6 | detaliu meci |