MECI
10.02.18 | Rubber 1 | Paula Ormaechea | Juliana Valero | 6-1, 6-4 | Fed Cup | Zgura |
STATISTICI MECI
Paula Ormaechea | Juliana Valero | |
Prima administrare % | 30/43 (70%) | 36/54 (67%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 18/30 (60%) | 16/36 (44%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 8/13 (62%) | 4/18 (22%) |
Break-ballurile câştigate | 7/9 (78%) | 3/6 (50%) |
Puncte câştigate din returnare | 34/54 (63%) | 17/43 (40%) |
Total puncte câştigate | 60/97 (62%) | 37/97 (38%) |
Greșeli duble | 0 | 5 |
ași | 0 | 0 |
STATISTICI MECI
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Columbia
27.01.98, 26 Vârsta
27.01.98, 26 Vârsta
Paula Ormaechea vs. Juliana Valero - meciuri reciproce
10.02.18 | Rubber 1 | Paula Ormaechea | Juliana Valero | 6-1, 6-4 | detaliu meci | Fed Cup | Zgura |
Paula Ormaechea form & Juliana Valero form
Paula Ormaechea - ultimele meciuri
W50 Sao - Zgura | ||||
27.03.24 1-a rundă | vs. Martina Capurro Taborda | 6-3, 3-6, 6-4 | detaliu meci | |
26.03.24 Calificare | vs. Nicole Fossa Huergo | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
25.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Alice Ghiraldi | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
W35 Antalya - Zgura | ||||
15.02.24 1-a rundă | vs. Cristina Dinu | 6-0, 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
W35 Antalya - Zgura | ||||
08.02.24 a 2-a rundă | vs. Gergana Topalova | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
07.02.24 1-a rundă | vs. Andreea Prisacariu | 6-3, 1-6, 7-61 | detaliu meci | |
W35 Buenos - Zgura | ||||
17.01.24 a 2-a rundă | vs. Camila Romero | 4-6, 6-3, 2-6 | detaliu meci | |
London - Iarbă | ||||
27.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Viktoria Hruncakova | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
Paris - Zgura | ||||
23.05.23 1-a rundă de calif. | vs. Elsa Jacquemot | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
W100 Madrid - Zgura | ||||
16.05.23 1-a rundă | vs. Simona Waltert | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
W100 Charleston - Zgura | ||||
19.04.23 1-a rundă | vs. Sachia Vickery | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
Charleston - Zgura | ||||
03.04.23 1-a rundă | vs. Lesya Tsurenko | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
02.04.23 Calificare | vs. Magdalena Frech | 6-3, 1-6, 7-63 | detaliu meci | |
01.04.23 1-a rundă de calif. | vs. Jamie Loeb | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
San Luis - Zgura | ||||
28.03.23 1-a rundă | vs. Nadia Podoroska | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
W40 Anapoima - Zgura | ||||
16.03.23 a 2-a rundă | vs. Eva Vedder | 3-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
15.03.23 1-a rundă | vs. Valeriya Strakhova | 6-4, 5-7, 6-1 | detaliu meci | |
W25 Boca - Zgura | ||||
10.03.23 Sfert de finală | vs. Whitney Osuigwe | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
09.03.23 a 2-a rundă | vs. Andrea Gamiz | 3-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
08.03.23 1-a rundă | vs. Renata Zarazua | 4-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
W25 Tucuman - Zgura | ||||
23.02.23 a 3-a rundă | vs. Solana Sierra | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
22.02.23 a 2-a rundă | vs. Victoria Bosio | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
Cali - Zgura | ||||
05.02.23 Finală | vs. Nadia Podoroska | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
04.02.23 Semifinală | vs. Laura Pigossi | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
03.02.23 Sfert de finală | vs. Elvina Kalieva | 7-5, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
01.02.23 a 2-a rundă | vs. Aliona Bolsova | 7-64, 6-3 | detaliu meci | |
30.01.23 1-a rundă | vs. Weronika Falkowska | 5-7, 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
10.01.23 1-a rundă de calif. | vs. Asia Muhammad | 2-6, 6-2, 5-7 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
19.11.22 Semifinală | vs. Danka Kovinic | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
18.11.22 Sfert de finală | vs. Laura Pigossi | 6-2, 6-4 | detaliu meci |
Juliana Valero - ultimele meciuri
W15 Cancun - Hard | ||||
23.07.19 1-a rundă | vs. Mayuka Aikawa | 3-6, 6-71 | detaliu meci | |
W15 Cancun - Hard | ||||
18.07.19 a 2-a rundă | vs. Adriana Reami | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
16.07.19 1-a rundă | vs. Emma Lene | 2-2, Emma Lene - retragere | detaliu meci | |
Guayaquil - Zgura | ||||
16.08.18 Sfert de finală | vs. Anais Kikuchi | 6-4, 3-6, 5-7 | detaliu meci | |
15.08.18 a 2-a rundă | vs. Maria Jazmin Amicuzi | 5-7, 7-66, 6-2 | detaliu meci | |
14.08.18 1-a rundă | vs. Nadia Echeverria Alam | 3-6, 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Guayaquil - Zgura | ||||
09.08.18 Sfert de finală | vs. Fernanda Brito | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
08.08.18 a 2-a rundă | vs. Rebeca Pereira | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
06.08.18 1-a rundă | vs. Manuela Gomez Estrada | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
Pelham - Zgura | ||||
10.04.18 2-a rundă de calif. | vs. Alexa Ryngler | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
09.04.18 1-a rundă de calif. | vs. Ruth Marsh | 0-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
Sao Jose - Zgura | ||||
12.03.18 Calificare | vs. Madison Bourguignon | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
11.03.18 1-a rundă de calif. | vs. Namie Isago | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
11.03.18 2-a rundă de calif. | vs. Laura Fink Wayerbacher | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
Campinas - Zgura | ||||
05.03.18 Calificare | vs. Daniela Macarena Lopez | 7-5, 3-6, 6-72 | detaliu meci | |
04.03.18 2-a rundă de calif. | vs. Caroline Furlaneto | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
04.03.18 1-a rundă de calif. | vs. Valentina Abrile | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
Sao Paulo - Zgura | ||||
26.02.18 2-a rundă de calif. | vs. Gabriela Ce | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
25.02.18 1-a rundă de calif. | vs. Pamela Wu | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
Fed Cup - Zgura | ||||
10.02.18 Rubber 1 | vs. Paula Ormaechea | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
Antalya - Hard | ||||
28.01.18 2-a rundă de calif. | vs. Natalia Vajdova | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
27.01.18 1-a rundă de calif. | vs. Caroline Ilowska | 7-63, 6-2 | detaliu meci | |
Antalya - Zgura | ||||
25.01.18 a 2-a rundă | vs. Lisa Matviyenko | 0-6, 3-6 | detaliu meci | |
23.01.18 1-a rundă | vs. Maria Carla D'Annunzio | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
21.01.18 Calificare | vs. Emilia Gaelle Dejonckheere | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Antalya - Zgura | ||||
15.01.18 1-a rundă de calif. | vs. Eva Lys | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Guayaquil - Zgura | ||||
05.12.17 1-a rundă | vs. Dominique Schaefer | 1-6, 6-76 | detaliu meci | |
04.12.17 Calificare | vs. Tania Lea Aizenman Sanchez | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
Manta - Hard | ||||
29.11.17 a 2-a rundă | vs. Sofia Sewing | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
27.11.17 1-a rundă | vs. Yamile Fors-Guerra | 7-5, 3-6, 6-1 | detaliu meci |