MECI
28.08.19 | a 2-a rundă | Sol Hee Sim | Sunam Jeong | 7-66, 6-3 | W15 Yeongwol | Hard |
STATISTICI MECI
Sol Hee Sim | Sunam Jeong | |
Prima administrare % | 19/28 (68%) | 19/34 (56%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 10/19 (53%) | 9/19 (47%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 4/9 (44%) | 8/15 (53%) |
Break-ballurile câştigate | 3/8 (38%) | 2/3 (67%) |
Puncte câştigate din returnare | 17/34 (50%) | 14/28 (50%) |
Total puncte câştigate | 31/62 (50%) | 31/62 (50%) |
Greșeli duble | 1 | 2 |
ași |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Sunam Jeong | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Sol Hee Sim | 0-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-40, 40-A[BP] | ||
0-2 | Sunam Jeong | |
0-0, 0-15 | ||
Sol Hee Sim | 1-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 40-30, 40-40, A-40 | ||
2-2 | Sunam Jeong | |
0-0, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40, 40-40, A-40[BP] | ||
Sol Hee Sim | 3-2 | |
0-0 | ||
4-2 | Sunam Jeong | |
Sol Hee Sim | 4-3 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
4-4 | Sunam Jeong | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Sol Hee Sim | 5-4 | |
0-0 | ||
7-66 |
2 | ||
6-3 |
Republica Koreea
30.04.97, 26 Vârsta
30.04.97, 26 Vârsta
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Sol Hee Sim vs. Sunam Jeong - meciuri reciproce
28.08.19 | a 2-a rundă | Sol Hee Sim | Sunam Jeong | 7-66, 6-3 | detaliu meci | W15 Yeongwol | Hard |
Sol Hee Sim form & Sunam Jeong form
Sol Hee Sim - ultimele meciuri
W15 Yeongwol - Hard | ||||
05.09.22 2-a rundă de calif. | vs. On Yu Choi | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
04.09.22 1-a rundă de calif. | vs. Han Gyeol Jeong | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
28.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Minseo Kim (2004) | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
05.06.22 1-a rundă de calif. | vs. Hyeseo Shin | 6-4, 5-7, 5-10 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
02.09.19 2-a rundă de calif. | vs. Dayeon Back | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
30.08.19 Sfert de finală | vs. Rina Saigo | 5-7, 5-7 | detaliu meci | |
28.08.19 1-a rundă | vs. Ha Yeong Ryu | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
28.08.19 a 2-a rundă | vs. Sunam Jeong | 7-66, 6-3 | detaliu meci | |
Daegu - Hard | ||||
17.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Qianxin Kong | 6-3, 1-6, 6-74 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
20.05.18 1-a rundă de calif. | vs. Sakura Hosogi | 5-7, 0-6 | detaliu meci | |
Incheon - Hard | ||||
14.05.18 2-a rundă de calif. | vs. Mayuka Aikawa | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
13.05.18 1-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
06.09.17 1-a rundă | vs. Jeongyun Lee | 6-74, 1-6 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
12.06.17 2-a rundă de calif. | vs. Natsuho Arakawa | 6-4, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
12.06.17 1-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
Sangju - Hard | ||||
31.05.17 1-a rundă | vs. Olivia Tjandramulia | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
29.05.17 Calificare | vs. Eun Se Jang | 5-7, 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
29.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Eunhye Lee | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
Goyang - Hard | ||||
22.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Genevieve Lorbergs | 1-6, 6-4, 0-6 | detaliu meci | |
Incheon - Hard | ||||
15.05.17 Calificare | vs. Se Jin Lee | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
15.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Hyunji Noh | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
08.05.17 Calificare | vs. Kimiko Date | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
08.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Ji Min Park | 6-4, 4-6, 6-2 | detaliu meci | |
08.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Na-Young Lee | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
07.09.16 1-a rundă | vs. Mi-Ok Kim | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
05.09.16 2-a rundă de calif. | vs. Hyojin Kong | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
05.09.16 Calificare | vs. Eunhye Lee | 6-4, 3-6, 6-1 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
29.08.16 2-a rundă de calif. | vs. Sumin Kim | 0-6, 6-2, 1-6 | detaliu meci | |
29.08.16 1-a rundă de calif. | vs. Seunghyun Lee | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
11.07.16 1-a rundă de calif. | vs. Soyeon Park | 1-6, 1-6 | detaliu meci |
Sunam Jeong - ultimele meciuri
W15 Yeongwol - Hard | ||||
09.09.23 Semifinală | vs. Dayeon Back | 1-6, 1-4, - Sunam Jeong - retragere | detaliu meci | |
08.09.23 Sfert de finală | vs. Eunhye Lee | 4-6, 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
07.09.23 a 2-a rundă | vs. Ho Ching Wu | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
05.09.23 1-a rundă | vs. Rinon Okuwaki | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
31.08.23 a 2-a rundă | vs. Cherry Kim | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
29.08.23 1-a rundă | vs. Nana Kawagishi | 3-6, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
W25 Daegu - Hard | ||||
06.06.23 1-a rundă | vs. Fangzhou Liu | 6-73, 6-2, 5-7 | detaliu meci | |
W25 Changwon - Hard | ||||
02.06.23 a 2-a rundă | vs. Ya-Hsuan Lee | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
31.05.23 1-a rundă | vs. Da Hye Kim | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
W25 Goyang - Hard | ||||
22.05.23 Calificare | vs. Xinxin Yao | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
21.05.23 1-a rundă de calif. | vs. Gio Jang | 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
17.05.23 1-a rundă | vs. Mayuka Aikawa | 6-0, 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
W25 Jakarta - Hard | ||||
28.03.23 Calificare | vs. Xinyu Jiang | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
27.03.23 2-a rundă de calif. | vs. Ikumi Yamazaki | 6-1, 4-6, 10-2 | detaliu meci | |
W25 Jakarta - Hard | ||||
20.03.23 2-a rundă de calif. | vs. Mananchaya Sawangkaew | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
19.03.23 1-a rundă de calif. | vs. Cylova Zuleyka Hukmasabiyya | 1-6, 6-2, 10-2 | detaliu meci | |
W15 Jakarta - Hard | ||||
15.03.23 1-a rundă | vs. Haruna Arakawa | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.03.23 Calificare | vs. Laquisa Khan | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
13.03.23 2-a rundă de calif. | vs. Justmin Da Costa | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
06.09.22 1-a rundă | vs. Dabin Kim | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
04.09.22 Finală | vs. Clara Vlasselaer | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
03.09.22 Semifinală | vs. So-Ra Lee | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
02.09.22 Sfert de finală | vs. Junri Namigata | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
01.09.22 a 2-a rundă | vs. Dayeon Back | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
31.08.22 1-a rundă | vs. Ramu Ueda | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
07.06.22 1-a rundă | vs. Ya-Hsuan Lee | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
W25 Navi - Hard | ||||
22.12.19 Finală | vs. Barbara Haas | 6-4, 2-6, 6-72 | detaliu meci | |
21.12.19 Semifinală | vs. Olga Doroshina | 6-3, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
20.12.19 Sfert de finală | vs. Peangtarn Plipuech | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
19.12.19 a 2-a rundă | vs. Ulrikke Eikeri | 6-3, 7-5 | detaliu meci |