MECI
13.06.18 | 1-a rundă | Yanni Liu | So Hee Jung | 6-0, 6-2 | Gyeongsan | Hard |
STATISTICI MECI
Yanni Liu | So Hee Jung | |
Prima administrare % | 39/53 (74%) | 26/55 (47%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 27/39 (69%) | 12/26 (46%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 8/14 (57%) | 13/29 (45%) |
Break-ballurile câştigate | 5/8 (63%) | 0/4 (0%) |
Puncte câştigate din returnare | 30/55 (55%) | 18/53 (34%) |
Total puncte câştigate | 65/108 (60%) | 43/108 (40%) |
Greșeli duble | 2 | 7 |
ași |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | So Hee Jung | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-40, 30-40, 40-40, A-40[BP] | ||
Yanni Liu | 1-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
Yanni Liu | 2-0 | |
0-0, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
Yanni Liu | 3-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15 | ||
Yanni Liu | 4-0 | |
0-0, 40-30, 40-40, A-40 | ||
Yanni Liu | 5-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
6-0 |
2 | ||
0-0 | So Hee Jung | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Yanni Liu | 0-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
1-1 | So Hee Jung | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Yanni Liu | 2-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15, 40-30 | ||
3-1 | So Hee Jung | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40, 30-40 | ||
Yanni Liu | 3-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP], 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
4-2 | So Hee Jung | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Yanni Liu | 5-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
6-2 |
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Republica Koreea
17.04.94, 29 Vârsta
17.04.94, 29 Vârsta
Yanni Liu vs. So Hee Jung - meciuri reciproce
13.06.18 | 1-a rundă | Yanni Liu | So Hee Jung | 6-0, 6-2 | detaliu meci | Gyeongsan | Hard |
Yanni Liu form & So Hee Jung form
Yanni Liu - ultimele meciuri
W15 Hinode - Hard | ||||
18.03.24 2-a rundă de calif. | vs. Kanna Soeda | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
18.03.24 Calificare | vs. Yuno Kitahara | 6-75, 1-6 | detaliu meci | |
17.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Shiho Shibata | 6-4, 4-6, 11-9 | detaliu meci | |
W15 Kuala - Hard | ||||
07.03.24 a 2-a rundă | vs. Kanako Morisaki | 2-6, 6-3, 5-7 | detaliu meci | |
06.03.24 1-a rundă | vs. Haine Ogata | 6-4, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
W15 Nakhon - Hard | ||||
27.02.24 1-a rundă | vs. Chengyiyi Yuan | 6-75, 2-6 | detaliu meci | |
W25 Papamoa - Hard | ||||
18.12.23 Calificare | vs. Naoko Eto | 6-3, 3-6, 6-10 | detaliu meci | |
17.12.23 1-a rundă de calif. | vs. Jamie Lau | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
W15 Wellington - Hard | ||||
13.12.23 1-a rundă | vs. Ho Ching Wu | 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
W25 Qian - Hard | ||||
24.10.23 1-a rundă | vs. Xichen Zhao | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
23.10.23 Calificare | vs. Le Yi Liu | 6-74, 6-2, 10-7 | detaliu meci | |
W15 Yeongwol - Hard | ||||
31.08.23 a 2-a rundă | vs. Dasha Ivanova | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
30.08.23 1-a rundă | vs. Ha Yeong Ryu | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
W40 Hong - Hard | ||||
20.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Sahaja Yamalapalli | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
W25 Naiman - Hard | ||||
12.07.23 1-a rundă | vs. Meiqi Guo | 0-1, - Yanni Liu - retragere | detaliu meci | |
W15 Tianjin - Hard | ||||
06.07.23 a 2-a rundă | vs. Annabelle Xu | 2-6, 6-3, 1-6 | detaliu meci | |
05.07.23 1-a rundă | vs. Kyoka Kubo | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
W15 Tianjin - Hard | ||||
29.06.23 a 2-a rundă | vs. Na Dong | 6-70, 6-1, 5-7 | detaliu meci | |
28.06.23 1-a rundă | vs. Yajing Cao | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
W15 Nakhon - Hard | ||||
09.06.23 Sfert de finală | vs. Patcharin Cheapchadej | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
08.06.23 1-a rundă | vs. Mika Dagan Fruchtman | 6-3, 7-63 | detaliu meci | |
08.06.23 a 2-a rundă | vs. Anastasia Sukhotina | 7-65, 7-66 | detaliu meci | |
05.06.23 Calificare | vs. Elyse Tse | 1-6, 6-3, 10-8 | detaliu meci | |
04.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Yui Chikaraishi | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
W25 Nakhon - Hard | ||||
02.06.23 Sfert de finală | vs. Dasha Ivanova | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
01.06.23 a 2-a rundă | vs. Monique Barry | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
31.05.23 1-a rundă | vs. Lanlana Tararudee | 6-74, 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
29.05.23 Calificare | vs. Ofer Kivity | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
28.05.23 1-a rundă de calif. | vs. Supanid Nopparith | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
W15 Singapore - Hard | ||||
04.04.23 1-a rundă | vs. Michika Ozeki | 5-7, 6-73 | detaliu meci |
So Hee Jung - ultimele meciuri
W15 Gimcheon - Hard | ||||
17.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Honoka Kobayashi | 6-2, 5-7, 9-11 | detaliu meci | |
W25 Incheon - Hard | ||||
28.05.19 1-a rundă | vs. Dabin Kim | 7-63, 1-6, 0-3, - So Hee Jung - retragere | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
11.08.18 1-a rundă de calif. | vs. Eun Se Jang | - So Hee Jung - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
Daegu - Hard | ||||
18.06.18 2-a rundă de calif. | vs. Seung-Yeon Hong | 1-6, 0-1, - So Hee Jung - retragere | detaliu meci | |
17.06.18 1-a rundă de calif. | vs. Eri Shimizu | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
Gyeongsan - Hard | ||||
13.06.18 1-a rundă | vs. Yanni Liu | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
Sangju - Indoor Hard | ||||
06.06.18 1-a rundă | vs. Kanako Morisaki | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
20.05.18 1-a rundă de calif. | vs. Se-Hyun Kim | 2-6, - So Hee Jung - retragere | detaliu meci | |
Incheon - Hard | ||||
15.05.18 1-a rundă | vs. So-Ra Lee | 6-3, 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
15.06.17 a 2-a rundă | vs. Ji-Hee Choi | 3-6, 6-4, 6-71 | detaliu meci | |
13.06.17 1-a rundă | vs. Yujin Ahn | 0-6, 6-2, 7-66 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
05.06.17 1-a rundă de calif. | vs. Sinhee Kim | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
Sangju - Hard | ||||
31.05.17 1-a rundă | vs. Ho Ching Wu | 6-3, 4-6, 7-67 | detaliu meci | |
31.05.17 a 2-a rundă | vs. Sunam Jeong | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
29.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Ji Yun Yun | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
29.05.17 Calificare | vs. Dabin Oh | 6-4, 2-6, 7-65 | detaliu meci | |
Changwon - Hard | ||||
08.05.17 1-a rundă de calif. | vs. Se Jin Lee | 7-5, 7-62 | detaliu meci | |
08.05.17 2-a rundă de calif. | vs. Ange Oby Kajuru | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
08.05.17 Calificare | vs. Dabin Kim | 1-6, 6-2, 2-6 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
05.09.16 2-a rundă de calif. | vs. Subin Park | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
05.09.16 1-a rundă de calif. | vs. Sinhee Kim | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Yeongwol - Hard | ||||
31.08.16 1-a rundă | vs. Sung Hee Kim | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
12.07.16 1-a rundă | vs. So-Ra Lee | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
11.07.16 2-a rundă de calif. | vs. Sung Hee Kim | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
11.07.16 Calificare | vs. Han-Bit Lee | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
11.07.16 1-a rundă de calif. | vs. Mijung Kang | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
04.07.16 2-a rundă de calif. | vs. Mihoki Miyahara | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
04.07.16 1-a rundă de calif. | vs. Ji Yeon So | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
Gimcheon - Hard | ||||
27.06.16 1-a rundă de calif. | vs. Sinhee Kim | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
27.06.16 2-a rundă de calif. | vs. Se Jin Lee | 6-1, 4-6, 3-6 | detaliu meci |