MECI
09.07.19 | Calificare | Alexandr Binda | Sergey Shipilov | 6-3, 6-4 | M15 Almaty | Hard |
STATISTICI MECI
Alexandr Binda | Sergey Shipilov | |
Prima administrare % | 38/59 (64%) | 29/63 (46%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 29/38 (76%) | 20/29 (69%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 8/21 (38%) | 13/34 (38%) |
Break-ballurile câştigate | 4/11 (36%) | 2/5 (40%) |
Puncte câştigate din returnare | 30/63 (48%) | 22/59 (37%) |
Total puncte câştigate | 67/122 (55%) | 55/122 (45%) |
Greșeli duble | 4 | 8 |
ași | 4 | 2 |
STATISTICI MECI
1 | ||
Alexandr Binda | 0-0 | |
0-0, 15-15 | ||
1-0 | Sergey Shipilov | |
0-0 | ||
Alexandr Binda | 1-1 | |
2-1 | Sergey Shipilov | |
0-0, 0-15, 30-40, 40-40, 40-A, 40-40 | ||
Alexandr Binda | 3-1 | |
0-0, 30-0, 30-15, 40-A[BP] | ||
3-2 | Sergey Shipilov | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP] | ||
Alexandr Binda | 4-2 | |
0-0 | ||
5-2 | Sergey Shipilov | |
0-0, 15-0, 15-40 | ||
Alexandr Binda | 5-3 | |
0-0 | ||
6-3 |
2 | ||
0-0 | Sergey Shipilov | |
Alexandr Binda | 0-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
1-1 | Sergey Shipilov | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, 40-A | ||
Alexandr Binda | 1-2 | |
0-0, 15-0 | ||
2-2 | Sergey Shipilov | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Alexandr Binda | 2-3 | |
0-0, 40-0 | ||
3-3 | Sergey Shipilov | |
0-0, 30-0, 40-0[BP], 40-30[BP] | ||
4-4 | Sergey Shipilov | |
0-0, 15-0, 30-0 | ||
6-4 |
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Uzbekistan
03.07.93, 30 Vârsta
14922 $
03.07.93, 30 Vârsta
14922 $
Alexandr Binda vs. Sergey Shipilov - meciuri reciproce
09.07.19 | Calificare | Alexandr Binda | Sergey Shipilov | 6-3, 6-4 | detaliu meci | M15 Almaty | Hard |
Alexandr Binda form & Sergey Shipilov form
Alexandr Binda - ultimele meciuri
M15 Sharm - Hard | ||||
29.03.24 Sfert de finală | vs. Amr Elsayed | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Kris Van Wyk | 3-6, 7-65, 6-1 | detaliu meci | |
27.03.24 1-a rundă | vs. Sergo Sikharulidze | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
20.03.24 1-a rundă | vs. Sander Jong | 3-6, 6-73 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
28.02.24 1-a rundă | vs. Philip Henning | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
21.02.24 1-a rundă | vs. Jan Hrazdil | 6-4, 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
14.12.23 a 2-a rundă | vs. Saveliy Ivanov | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
13.12.23 1-a rundă | vs. Kiyan Santino Kasemi | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
08.12.23 Sfert de finală | vs. Vadym Ursu | 7-64, 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
07.12.23 a 2-a rundă | vs. Ben Jones | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
06.12.23 1-a rundă | vs. Grigoriy Lomakin | 6-4, 4-6, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
30.11.23 a 2-a rundă | vs. Marat Sharipov (RUS) | 1-6, 6-77 | detaliu meci | |
29.11.23 1-a rundă | vs. Faris Zakaryia | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
09.11.23 a 2-a rundă | vs. Juan Bautista Otegui | 4-6, 6-70 | detaliu meci | |
08.11.23 1-a rundă | vs. Francesco Ferrari | 2-6, 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
01.11.23 1-a rundă | vs. Louis Tessa | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
20.10.23 Sfert de finală | vs. Philip Henning | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
19.10.23 a 2-a rundă | vs. Saveliy Ivanov | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
18.10.23 1-a rundă | vs. Ilia Simakin | 7-64, 1-6, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
12.10.23 a 2-a rundă | vs. Luca Castagnola | 6-3, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
11.10.23 1-a rundă | vs. Dylan Salton | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Forli - Zgura | ||||
28.08.23 1-a rundă | vs. Gabriele Piraino | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Astana - Hard | ||||
02.08.23 1-a rundă | vs. Saba Purtseladze | 6-1, 6-75, 6-77 | detaliu meci | |
01.08.23 Calificare | vs. Parth Aggarwal | 6-4, 2-6, 10-7 | detaliu meci | |
31.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Ilgiz Kamchibekov | 6-4, 3-6, 10-7 | detaliu meci | |
M15 Bergamo - Zgura | ||||
29.06.23 a 2-a rundă | vs. Inaki Montes-De La Torre | 4-6, 6-4, 6-71 | detaliu meci | |
27.06.23 1-a rundă | vs. Giuseppe Tresca | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Chieti - Zgura | ||||
13.06.23 1-a rundă | vs. Federico Bertuccioli | 6-4, 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
09.05.23 Calificare | vs. Dominique Graf | 7-5, 3-6, 5-10 | detaliu meci | |
08.05.23 2-a rundă de calif. | vs. Ruben Gospodjinacki | 6-4, 6-3 | detaliu meci |
Sergey Shipilov - ultimele meciuri
M15 Nonthaburi - Hard | ||||
02.12.19 2-a rundă de calif. | vs. Natthasith Kunsuwan | 1-6, 7-64, 5-10 | detaliu meci | |
01.12.19 1-a rundă de calif. | vs. Mungmun Ohmarak | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Nonthaburi - Hard | ||||
24.11.19 2-a rundă de calif. | vs. Blake Ellis | 2-6, 0-2, - Sergey Shipilov - retragere | detaliu meci | |
24.11.19 1-a rundă de calif. | vs. Dominik Palan | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Bukhara - Hard | ||||
18.10.19 Sfert de finală | vs. Egor Noskin | 7-61, 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
17.10.19 a 2-a rundă | vs. Saida'Lo Saidkarimov | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
16.10.19 1-a rundă | vs. Grigoriy Korobeynikov | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
15.10.19 Calificare | vs. Saba Purtseladze | 6-2, 2-6, 10-6 | detaliu meci | |
14.10.19 1-a rundă de calif. | vs. Rakhimbek Ibrakhimov | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
M15 Karshi - Hard | ||||
09.10.19 1-a rundă | vs. Sanjar Fayziev | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
08.10.19 Calificare | vs. Aliaksandr Prudnikau | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
07.10.19 1-a rundă de calif. | vs. Artsiom Bardzin | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Jakarta - Hard | ||||
20.08.19 Calificare | vs. Pak Long Yeung | 4-6, 7-5, 8-10 | detaliu meci | |
19.08.19 1-a rundă de calif. | vs. Gokul Suresh | 7-5, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Taipei - Hard | ||||
23.07.19 Calificare | vs. Lucas Renard | 6-2, 6-78, 7-10 | detaliu meci | |
22.07.19 1-a rundă de calif. | vs. Masayoshi Ono | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Taipei - Hard | ||||
16.07.19 Calificare | vs. Jie-Ming Pai | 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
15.07.19 1-a rundă de calif. | vs. Yu Hsiang Chiu | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Almaty - Hard | ||||
09.07.19 Calificare | vs. Alexandr Binda | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
08.07.19 1-a rundă de calif. | vs. Gleb Smolyakov | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Heraklion - Hard | ||||
28.05.19 Calificare | vs. Edoardo Graziani | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
27.05.19 1-a rundă de calif. | vs. Emmanuel Luria | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Heraklion - Hard | ||||
20.05.19 1-a rundă de calif. | vs. Martin Dimitrov | 6-75, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Valldoreix - Zgura | ||||
13.05.19 1-a rundă de calif. | vs. Ivan Marrero Curbelo | 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
Turkey F42 - Hard | ||||
19.10.15 1-a rundă de calif. | vs. Dan Alexandru Tomescu | 7-63, 6-73, -def. | detaliu meci | |
Turkey F41 - Hard | ||||
12.10.15 1-a rundă de calif. | vs. Alexander Kjaergaard Rejnhold | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
12.10.15 2-a rundă de calif. | vs. Halit Berke Mangaloglu | 4-6, 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
12.10.15 Calificare | vs. Victor-Mugurel Anagnastopol | 2-6, 6-74 | detaliu meci | |
Turkey F40 - Hard | ||||
05.10.15 1-a rundă de calif. | vs. Aria Harajchi | 2-6, 6-77 | detaliu meci | |
Russia F8 - Zgura | ||||
07.09.15 1-a rundă de calif. | vs. Alexandr Kushakov | 6-73, 4-6 | detaliu meci |