MECI
11.02.20 | Calificare | Arvid Nordquist | Alexander Ovcharov | 6-0, 6-2 | M15 Sharm | Hard |
STATISTICI MECI
Arvid Nordquist | Alexander Ovcharov | |
Prima administrare % | 38/46 (83%) | 25/41 (61%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 28/38 (74%) | 12/25 (48%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 5/8 (63%) | 4/16 (25%) |
Break-ballurile câştigate | 5/7 (71%) | 0/1 (0%) |
Puncte câştigate din returnare | 25/41 (61%) | 13/46 (28%) |
Total puncte câştigate | 58/87 (67%) | 29/87 (33%) |
Greșeli duble | 1 | 2 |
ași | 0 | 1 |
STATISTICI MECI
1 | ||
Arvid Nordquist | 2-0 | |
0-0, 0-15, 15-40[BP], 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
3-0 | Alexander Ovcharov | |
0-0 | ||
Arvid Nordquist | 4-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
5-0 | Alexander Ovcharov | |
0-0 | ||
6-0 |
2 | ||
Arvid Nordquist | 0-0 | |
0-0, 15-0, 30-30, 30-40[BP] | ||
0-1 | Alexander Ovcharov | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15[BP] | ||
Arvid Nordquist | 1-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
3-1 | Alexander Ovcharov | |
0-0, 15-0, 40-30[BP] | ||
4-1 | Alexander Ovcharov | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Arvid Nordquist | 5-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
5-2 | Alexander Ovcharov | |
0-0, 0-15, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
6-2 |
Ţara
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naşterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Rusia
17.06.98, 25 Vârsta
11748 $
17.06.98, 25 Vârsta
11748 $
Arvid Nordquist vs. Alexander Ovcharov - meciuri reciproce
11.02.20 | Calificare | Arvid Nordquist | Alexander Ovcharov | 6-0, 6-2 | detaliu meci | M15 Sharm | Hard |
Arvid Nordquist form & Alexander Ovcharov form
Arvid Nordquist - ultimele meciuri
M25 Naples - Zgura | ||||
21.02.24 1-a rundă | vs. Roberto Cid Subervi | 6-1, 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
20.02.24 Calificare | vs. Matthew Segura | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
19.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Jack Ling | 7-62, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Palm - Zgura | ||||
13.02.24 Calificare | vs. Henrik Wiersholm | 5-7, 4-3, - Arvid Nordquist - retragere | detaliu meci | |
12.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Daniel Salazar Martinez | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Sunrise - Zgura | ||||
06.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Lawrence Sciglitano | 4-6, 6-2, 8-10 | detaliu meci | |
M15 Boca - Zgura | ||||
17.11.23 a 2-a rundă | vs. Matthew Segura | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
17.11.23 Sfert de finală | vs. Federico Agustin Gomez | 0-6, 6-72 | detaliu meci | |
16.11.23 1-a rundă | vs. John Hallquist Lithen | 6-2, 7-5 | detaliu meci | |
M25 Harlingen - Hard | ||||
25.10.23 1-a rundă | vs. August Holmgren | 7-64, 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Las - Hard | ||||
17.10.23 1-a rundă | vs. Thai Kwiatkowski | 3-6, 5-7 | detaliu meci | |
M25 Falun - Indoor Hard | ||||
26.09.23 1-a rundă | vs. Mats Rosenkranz | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25 Sintra - Hard | ||||
07.09.23 a 2-a rundă | vs. Jaime Faria | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
06.09.23 1-a rundă | vs. Noah Schachter | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Idanha - Hard | ||||
29.08.23 1-a rundă | vs. Robin Bertrand | 4-6, 0-1, - Arvid Nordquist - retragere | detaliu meci | |
M25 Idanha - Hard | ||||
23.08.23 1-a rundă | vs. Tiago Silva | 5-7, 6-72 | detaliu meci | |
M15 Irvine - Hard | ||||
28.06.23 1-a rundă | vs. Lui Maxted | 6-76, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Los - Hard | ||||
23.06.23 Sfert de finală | vs. Omni Kumar | 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
22.06.23 a 2-a rundă | vs. Gage Brymer | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
21.06.23 1-a rundă | vs. Colter Smith | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M15 San - Hard | ||||
15.06.23 a 2-a rundă | vs. Cash Hanzlik | 2-6, 7-5, 5-7 | detaliu meci | |
14.06.23 1-a rundă | vs. Connor Farren | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
M15 San - Hard | ||||
07.06.23 1-a rundă | vs. Enzo Wallart | 6-4, 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Huntsville - Zgura | ||||
25.05.23 a 2-a rundă | vs. Sekou Bangoura | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
24.05.23 1-a rundă | vs. Oren Vasser | 5-7, 6-1, 7-63 | detaliu meci | |
M25 Pensacola - Zgura | ||||
18.05.23 1-a rundă | vs. Duarte Vale | 7-5, 4-6, 6-3 | detaliu meci | |
18.05.23 a 2-a rundă | vs. Aidan Kim | 3-6, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Tacarigua - Hard | ||||
28.04.23 Sfert de finală | vs. Tauheed Browning | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
27.04.23 a 2-a rundă | vs. Evan Bynoe | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
25.04.23 1-a rundă | vs. Sebastien Byng | 6-1, 6-2 | detaliu meci |
Alexander Ovcharov - ultimele meciuri
M15 Antalya - Zgura | ||||
13.04.21 Calificare | vs. Cheong-Eui Kim | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
12.04.21 2-a rundă de calif. | vs. Matthew Dellavedova | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
11.04.21 1-a rundă de calif. | vs. Janos Fekete | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
07.04.21 1-a rundă | vs. Flavio Cobolli | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
29.03.21 2-a rundă de calif. | vs. Nicolo Turchetti | 6-76, 2-6 | detaliu meci | |
28.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Richard Zusman | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
21.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Guy Den Heijer | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
M15 Kazan - Indoor Hard | ||||
09.03.21 Calificare | vs. Sergei Pogosian | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
08.03.21 1-a rundă de calif. | vs. Bulat Galiev | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M15 St. - Indoor Hard | ||||
07.02.21 1-a rundă de calif. | vs. Maxim Ratniuk | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 St. - Indoor Hard | ||||
31.01.21 1-a rundă de calif. | vs. Andrea Guerrieri | 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Kazan - Indoor Hard | ||||
09.03.20 1-a rundă de calif. | vs. Igor Trunov | 1-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
16.02.20 1-a rundă de calif. | vs. Mateusz Terczynski | 2-6, 6-3, 3-10 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
11.02.20 Calificare | vs. Arvid Nordquist | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
10.02.20 2-a rundă de calif. | vs. Moritz Trocker | 6-3, 2-6, 10-6 | detaliu meci | |
09.02.20 1-a rundă de calif. | vs. Ismael Changawa Ruwa Mzai | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Kazan - Indoor Hard | ||||
20.01.20 1-a rundă de calif. | vs. Vladimir Osminkin | 6-2, 3-6, 8-10 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
11.11.19 2-a rundă de calif. | vs. Pavel Verbin | 7-66, 6-2 | detaliu meci | |
11.11.19 Calificare | vs. Alexis Boureau | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
21.10.19 2-a rundă de calif. | vs. Alexis Boureau | 2-6, 6-4, 7-10 | detaliu meci | |
20.10.19 1-a rundă de calif. | vs. Lukas Jirousek | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
16.10.19 1-a rundă | vs. Fabian Marozsan | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
08.10.19 Calificare | vs. Mariano Alberto Hasenkopf | 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
07.10.19 2-a rundă de calif. | vs. Luka Miklavcic | 2-6, 6-4, 10-2 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
01.10.19 1-a rundă | vs. Adil Kalyanpur | 1-6, 6-4, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Chornomorsk - Zgura | ||||
26.09.19 a 2-a rundă | vs. Nikita Mashtakov | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
25.09.19 1-a rundă | vs. Svyatoslav Ilnytskyy | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Shymkent - Zgura | ||||
18.09.19 1-a rundă | vs. George Tsivadze | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
17.09.19 Calificare | vs. Klim Kozyrev | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
16.09.19 1-a rundă de calif. | vs. Mikhail Yehayan | 6-0, 6-0 | detaliu meci |