MECI
24.10.17 | 1-a rundă | Harri Heliovaara | Siim Troost | 6-1, 6-0 | Estonia F2 | Carpet |
STATISTICI MECI
Harri Heliovaara | Siim Troost | |
Prima administrare % | 19/33 (58%) | 28/45 (62%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 16/19 (84%) | 15/28 (54%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 12/14 (86%) | 3/17 (18%) |
Puncte câştigate din returnare | 27/45 (60%) | 5/33 (15%) |
Total puncte câştigate | 55/78 (71%) | 23/78 (29%) |
Greșeli duble | 1 | 0 |
ași | 6 | 5 |
STATISTICI MECI
Å¢ara
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Estonia
07.12.99, 24 Vârsta
07.12.99, 24 Vârsta
Harri Heliovaara vs. Siim Troost - meciuri reciproce
24.10.17 | 1-a rundă | Harri Heliovaara | Siim Troost | 6-1, 6-0 | detaliu meci | Estonia F2 | Carpet |
Harri Heliovaara form & Siim Troost form
Harri Heliovaara - ultimele meciuri
Sydney - Hard | ||||
10.01.22 Calificare | vs. Viktor Durasovic | 4-6, 6-3, 4-6 | detaliu meci | |
09.01.22 1-a rundă de calif. | vs. Jose Statham | 7-65, 7-611 | detaliu meci | |
Adelaide - Hard | ||||
02.01.22 1-a rundă de calif. | vs. Francisco Cerundolo | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
Los Cabos - Hard | ||||
17.07.21 1-a rundă de calif. | vs. Matthew Ebden | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
Gran Canaria - Zgura | ||||
28.02.21 1-a rundă de calif. | vs. Eduard Esteve Lobato | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
Antalya - Hard | ||||
07.01.21 Calificare | vs. Pavel Kotov | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
06.01.21 1-a rundă de calif. | vs. Mukund Sasikumar | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
Maia Challenger - Zgura | ||||
28.11.20 1-a rundă de calif. | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
Davis Cup - Zgura | ||||
07.03.20 | vs. Gerardo Lopez Villasenor | 0-6, 6-72 | detaliu meci | |
Calgary Challenger - Indoor Hard | ||||
25.02.20 1-a rundă | vs. Shintaro Imai | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
24.02.20 Calificare | vs. Felix Corwin | 6-75, 2-6 | detaliu meci | |
Launceston Challenger - Hard | ||||
04.02.20 1-a rundă | vs. Michail Pervolarakis | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Burnie Challenger - Hard | ||||
27.01.20 Calificare | vs. Takuto Niki | 4-6, 6-1, 6-73 | detaliu meci | |
Helsinki Challenger - Indoor Hard | ||||
15.11.19 Sfert de finală | vs. Ilya Ivashka | 6-3, 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.11.19 a 3-a rundă | vs. Hugo Grenier | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
13.11.19 a 2-a rundă | vs. Hiroki Moriya | 4-6, 7-67, 6-3 | detaliu meci | |
11.11.19 1-a rundă | vs. Artem Dubrivnyy | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Playford Challenger - Hard | ||||
31.10.19 a 3-a rundă | vs. Jay Clarke | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
30.10.19 a 2-a rundă | vs. Mukund Sasikumar | 7-64, 6-3 | detaliu meci | |
29.10.19 1-a rundă | vs. James Ibrahim | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
Traralgon Challenger - Hard | ||||
23.10.19 a 2-a rundă | vs. James Duckworth | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
22.10.19 1-a rundă | vs. Aaron Addison | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
Glasgow Challenger - Indoor Hard | ||||
16.09.19 1-a rundă | vs. Geoffrey Blancaneaux | 2-6, 6-3, 3-6 | detaliu meci | |
Davis Cup - Indoor Hard | ||||
14.09.19 | vs. Dennis Novak | 6-3, 3-6, 6-75 | detaliu meci | |
Cassis Challenger - Hard | ||||
03.09.19 a 2-a rundă | vs. Jo-Wilfried Tsonga | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
02.09.19 1-a rundă | vs. Felipe Meligeni Alves | 6-4, 7-65 | detaliu meci | |
Mallorca Challenger - Hard | ||||
26.08.19 1-a rundă | vs. Thiago Seyboth Wild | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
Chengdu Challenger - Hard | ||||
01.08.19 a 3-a rundă | vs. Yuichi Sugita | 6-72, - Harri Heliovaara - retragere | detaliu meci | |
31.07.19 a 2-a rundă | vs. Tung-Lin Wu | 3-6, 7-65, 6-2 | detaliu meci | |
30.07.19 1-a rundă | vs. Courtney John Lock | 6-3, 6-2 | detaliu meci |
Siim Troost - ultimele meciuri
M25 Faro - Hard | ||||
27.02.24 1-a rundă | vs. Michael Vrbensky | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
26.02.24 Calificare | vs. Johan Alexander Rodriguez | 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
25.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Valentin De Carvalho | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Vila - Hard | ||||
20.02.24 Calificare | vs. Henrik Wiersholm | 2-6, 6-74 | detaliu meci | |
19.02.24 2-a rundă de calif. | vs. Diogo Marques | 6-3, 7-62 | detaliu meci | |
M25 Monastir - Hard | ||||
29.11.23 1-a rundă | vs. Alexis Gautier | 6-1, 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
27.11.23 2-a rundă de calif. | vs. Matei Cristian Onofrei | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
27.11.23 Calificare | vs. Mikhail Malakhovich | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Monastir - Hard | ||||
22.11.23 1-a rundă | vs. Egor Agafonov | 5-7, 4-6 | detaliu meci | |
20.11.23 2-a rundă de calif. | vs. Matteo Fondriest | 7-64, 7-63 | detaliu meci | |
20.11.23 Calificare | vs. Igor Kudriashov | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
19.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Brar Navraj Singh Nav | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Monastir - Hard | ||||
13.11.23 Calificare | vs. Pijus Vaitiekunas | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
13.11.23 2-a rundă de calif. | vs. Stefan Frljanic | 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
12.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Simone Rivoira | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Sunderland - Indoor Hard | ||||
30.10.23 Calificare | vs. James Mackinlay | 7-5, 4-6, 9-11 | detaliu meci | |
29.10.23 1-a rundă de calif. | vs. James Beaven | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Glasgow - Indoor Hard | ||||
22.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Jack Gibbens | 6-4, 6-76, 8-10 | detaliu meci | |
M15 Danderyd - Indoor Hard | ||||
19.09.23 Calificare | vs. George Houghton | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
18.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Samuel Rovai | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Poznan - Zgura | ||||
23.08.23 1-a rundă | vs. Kai Wehnelt | 7-67, 0-6, 0-6 | detaliu meci | |
22.08.23 Calificare | vs. Juliusz Bienkiewicz | 2-6, 6-3, 4-10 | detaliu meci | |
21.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Michal Matuszewski | 7-64, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Bielsko - Zgura | ||||
17.08.23 a 2-a rundă | vs. Juan Bautista Torres | 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
16.08.23 1-a rundă | vs. Jakub Jedrzejczak | 6-3, 3-6, 7-5 | detaliu meci | |
14.08.23 Calificare | vs. Patrik Homola | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
14.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Kacper Szymkowiak | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
M25 Lodz - Zgura | ||||
07.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Piotr Grynkowski | 6-71, 6-76 | detaliu meci | |
M15 Hyvinkaa - Zgura | ||||
31.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Hermanni Tiainen | 0-6, 7-62, 8-10 | detaliu meci | |
M25 Kramsach - Zgura | ||||
24.07.23 Calificare | vs. Lambert Ruland | 2-6, 4-6 | detaliu meci |