MECI
24.10.19 | a 3-a rundă | Juan Pablo Varillas | Orlando Luz | 7-63, 7-65 | Lima Challenger | Zgura |
STATISTICI MECI
Juan Pablo Varillas | Orlando Luz | |
Prima administrare % | 55/84 (65%) | 51/91 (56%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 40/55 (73%) | 37/51 (73%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 16/29 (55%) | 20/40 (50%) |
Break-ballurile câştigate | 2/7 (29%) | 2/6 (33%) |
Puncte câştigate din returnare | 34/91 (37%) | 28/84 (33%) |
Total puncte câştigate | 90/175 (51%) | 85/175 (49%) |
Greșeli duble | 0 | 2 |
ași | 3 | 3 |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 0-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
1-1 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 1-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15 | ||
2-2 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 2-3 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15 | ||
3-3 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Juan Pablo Varillas | 4-3 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP] | ||
4-4 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40, 15-40, 30-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 4-5 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15 | ||
5-5 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 5-6 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
6-6 | Orlando Luz | |
0-0, 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3 | ||
7-63 |
2 | ||
0-0 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
1-0 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 1-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
2-1 | Orlando Luz | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Juan Pablo Varillas | 3-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
4-1 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30[BP], 40-40, 40-A | ||
Juan Pablo Varillas | 4-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP] | ||
4-3 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40, 15-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 4-4 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
5-4 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 5-5 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
6-5 | Orlando Luz | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Juan Pablo Varillas | 6-6 | |
0-0, 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3, 5-3, 5-4, 5-5, 6-5 | ||
7-65 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Juan Pablo Varillas vs. Orlando Luz - meciuri reciproce
13.03.24 | a 2-a rundă | Juan Pablo Varillas | Orlando Luz | 6-3, 2-6, 7-63 | detaliu meci | Santiago Challenger | Zgura |
30.10.19 | a 2-a rundă | Juan Pablo Varillas | Orlando Luz | 7-60, 2-0, Orlando Luz - retragere | detaliu meci | Guayaquil Challenger | Zgura |
24.10.19 | a 3-a rundă | Juan Pablo Varillas | Orlando Luz | 7-63, 7-65 | detaliu meci | Lima Challenger | Zgura |
Juan Pablo Varillas form & Orlando Luz form
Juan Pablo Varillas - ultimele meciuri
Sao Leopoldo - Zgura | ||||
27.03.24 a 2-a rundă | vs. Lorenzo Joaquin Rodriguez | 7-62, 5-7, 6-3 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Gonzalo Villanueva | 7-5, 7-60 | detaliu meci | |
Asuncion Challenger - Zgura | ||||
23.03.24 Semifinală | vs. Gustavo Heide | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
22.03.24 Sfert de finală | vs. Federico Agustin Gomez | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
21.03.24 a 2-a rundă | vs. Nicolas Zanellato | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
19.03.24 1-a rundă | vs. Juan Carlos Prado Angelo | 1-6, 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Santiago Challenger - Zgura | ||||
17.03.24 Finală | vs. Facundo Bagnis | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
16.03.24 Semifinală | vs. Liam Draxl | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
15.03.24 Sfert de finală | vs. Francesco Passaro | 7-5, 4-6, 7-66 | detaliu meci | |
13.03.24 a 2-a rundă | vs. Orlando Luz | 6-3, 2-6, 7-63 | detaliu meci | |
11.03.24 1-a rundă | vs. Paul Jubb | 3-6, 6-3, 7-66 | detaliu meci | |
Santiago - Zgura | ||||
29.02.24 a 2-a rundă | vs. Sebastian Baez | 6-4, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
27.02.24 1-a rundă | vs. Francisco Comesana | 6-2, 3-6, 6-1 | detaliu meci | |
Rio de - Zgura | ||||
19.02.24 1-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 6-3, 3-6, 5-7 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
13.02.24 1-a rundă | vs. Camilo Ugo Carabelli | 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
Cordoba - Zgura | ||||
06.02.24 1-a rundă | vs. Yannick Hanfmann | 7-5, 6-71, 1-6 | detaliu meci | |
Davis Cup - Hard | ||||
04.02.24 | vs. Nicolas Jarry | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
03.02.24 Rubber 1 | vs. Alejandro Tabilo | 6-4, 2-6, 1-6 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
16.01.24 1-a rundă | vs. Cameron Norrie | 4-6, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
Adelaide - Hard | ||||
07.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Matthew Dellavedova | 3-6, 6-0, 4-6 | detaliu meci | |
Lima 2 - Zgura | ||||
10.11.23 Sfert de finală | vs. Luciano Darderi | 7-66, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
09.11.23 a 2-a rundă | vs. Joao Lucas Reis Da Silva | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Felipe Meligeni Alves | 7-64, 6-78, 6-4 | detaliu meci | |
Paris - Indoor Hard | ||||
28.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Roberto Carballes Baena | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
Vienna - Indoor Hard | ||||
21.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Filip Misolic | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Antwerp - Indoor Hard | ||||
20.10.23 Sfert de finală | vs. Arthur Fils | 0-6, 3-6 | detaliu meci | |
18.10.23 a 2-a rundă | vs. Alexander Shevchenko | 3-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
17.10.23 1-a rundă | vs. Fabian Marozsan | 7-67, 6-4 | detaliu meci | |
Shanghai - Hard | ||||
05.10.23 1-a rundă | vs. Sebastian Ofner | 6-73, 6-76 | detaliu meci | |
Astana - Indoor Hard | ||||
28.09.23 1-a rundă | vs. Dominic Thiem | 3-6, 6-78 | detaliu meci |
Orlando Luz - ultimele meciuri
Sao Leopoldo - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Pedro Sakamoto | 6-4, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Thiago Moura Monteiro | 4-6, 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
Asuncion Challenger - Zgura | ||||
22.03.24 Sfert de finală | vs. Joao Fonseca | 6-3, 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
20.03.24 a 2-a rundă | vs. Matheus Pucinelli De Almeida | 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
19.03.24 1-a rundă | vs. Liam Draxl | 6-71, 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
Santiago Challenger - Zgura | ||||
13.03.24 a 2-a rundă | vs. Juan Pablo Varillas | 3-6, 6-2, 6-73 | detaliu meci | |
12.03.24 1-a rundă | vs. Renzo Olivo | 6-3, 2-1 | detaliu meci | |
11.03.24 Calificare | vs. Ignacio Antonio Becerra Otarola | 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
10.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Conner Huertas Del Pino | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Felix Gill | 6-73, 6-75 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
22.01.24 Calificare | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 6-4, 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
21.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Alexander Weis | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
Tigre Challenger - Zgura | ||||
16.01.24 1-a rundă | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 3-6, 6-2, 1-6 | detaliu meci | |
15.01.24 Calificare | vs. Ernesto Escobedo | 6-77, 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
14.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Luciano Emanuel Ambrogi | 7-63, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
09.01.24 1-a rundă | vs. Dmitry Popko | 7-5, 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Brasilia Challenger - Hard | ||||
21.11.23 1-a rundă | vs. Cristian Garin | 0-6, 4-6 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
14.11.23 1-a rundă | vs. Renzo Olivo | 4-6, 6-3, 4-6 | detaliu meci | |
13.11.23 Calificare | vs. Tristan Boyer | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
12.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Juan Pablo Paz | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
Lima 2 - Zgura | ||||
06.11.23 Calificare | vs. Valentin Vacherot | 2-6, 7-66, 3-6 | detaliu meci | |
05.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Gonzalo Villanueva | 6-3, 6-78, 6-4 | detaliu meci | |
Curitiba Challenger - Zgura | ||||
28.10.23 Sfert de finală | vs. Luciano Darderi | 4-6, 0-6 | detaliu meci | |
26.10.23 a 2-a rundă | vs. Francisco Comesana | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
24.10.23 1-a rundă | vs. Murkel Alejandro Dellien Velasco | 6-1, 7-5 | detaliu meci | |
Santa Fe - Zgura | ||||
16.10.23 Calificare | vs. Blaise Bicknell | 7-61, 6-74, 4-6 | detaliu meci | |
15.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Luciano Emanuel Ambrogi | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Campinas Challenger - Zgura | ||||
06.10.23 Sfert de finală | vs. Andrea Pellegrino | 3-6, 6-0, 3-6 | detaliu meci | |
05.10.23 a 2-a rundă | vs. Federico Coria | 6-3, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
03.10.23 1-a rundă | vs. Andrea Collarini | 6-3, 6-2 | detaliu meci |