MECI
16.07.19 | Calificare | Federico Arnaboldi | Tommaso Roggero | 6-4, 6-76, 10-6 | M15 Gubbio | Zgura |
STATISTICI MECI
Federico Arnaboldi | Tommaso Roggero | |
Prima administrare % | 54/76 (71%) | 32/73 (44%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 35/54 (65%) | 21/32 (66%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 11/22 (50%) | 19/41 (46%) |
Break-ballurile câştigate | 5/7 (71%) | 4/7 (57%) |
Puncte câştigate din returnare | 33/73 (45%) | 30/76 (39%) |
Total puncte câştigate | 79/149 (53%) | 70/149 (47%) |
Greșeli duble | 4 | 4 |
ași | 1 | 4 |
STATISTICI MECI
Å¢ara
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Italia
05.06.96, 27 Vârsta
05.06.96, 27 Vârsta
Federico Arnaboldi vs. Tommaso Roggero - meciuri reciproce
03.09.19 | 1-a rundă | Federico Arnaboldi | Tommaso Roggero | 6-2, 6-1 | detaliu meci | M25 Trieste | Zgura |
16.07.19 | Calificare | Federico Arnaboldi | Tommaso Roggero | 6-4, 6-76, 10-6 | detaliu meci | M15 Gubbio | Zgura |
Federico Arnaboldi form & Tommaso Roggero form
Federico Arnaboldi - ultimele meciuri
M25 Santa - Zgura | ||||
16.04.24 1-a rundă | vs. Michele Ribecai | 2-6, 1-4, - Federico Arnaboldi - retragere | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
08.04.24 1-a rundă | vs. Kirill Kivattsev | 6-1, 3-6, 0-6 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
02.04.24 1-a rundă | vs. Max Houkes | 6-4, 6-73, 6-75 | detaliu meci | |
M15 Opatija - Zgura | ||||
24.03.24 Finală | vs. Oleksandr Ovcharenko | 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
23.03.24 Semifinală | vs. Mili Poljicak | 1-6, 7-66, 6-4 | detaliu meci | |
22.03.24 Sfert de finală | vs. Giovanni Oradini | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
21.03.24 a 2-a rundă | vs. Noah Thurner | 6-1, 6-0 | detaliu meci | |
20.03.24 1-a rundă | vs. Michiel De Krom | 4-6, 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Rovinj - Zgura | ||||
15.03.24 Sfert de finală | vs. Matej Dodig | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Stefano D'Agostino | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
13.03.24 1-a rundă | vs. Sergi Perez Contri | 3-6, 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M15 Porec - Zgura | ||||
09.03.24 Semifinală | vs. Luka Pavlovic | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
08.03.24 Sfert de finală | vs. Michele Ribecai | 4-6, 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
07.03.24 a 2-a rundă | vs. Lilian Marmousez | 7-5, 6-4 | detaliu meci | |
06.03.24 1-a rundă | vs. Alen Bill | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
23.01.24 1-a rundă | vs. Mert Alkaya | 5-3, - Federico Arnaboldi - retragere | detaliu meci | |
M15 Antalya - Zgura | ||||
19.01.24 Sfert de finală | vs. Filip Cristian Jianu | 7-5, 2-6, 6-73 | detaliu meci | |
18.01.24 a 2-a rundă | vs. Calin Manda | 7-62, 6-4 | detaliu meci | |
17.01.24 1-a rundă | vs. Aleksandr Braynin | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
M15 San - Zgura | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Ioan Alexandru Chirita | 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
M25 Antalya - Zgura | ||||
15.11.23 1-a rundă | vs. David Fix | 3-4, - Federico Arnaboldi - retragere | detaliu meci | |
Bergamo Challenger - Indoor Hard | ||||
29.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Mikhail Kukushkin | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Ortisei Challenger - Indoor Hard | ||||
22.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Lukas Klein | 1-6, 6-4, 3-6 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
04.10.23 a 2-a rundă | vs. Goncalo Oliveira | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
03.10.23 1-a rundă | vs. Lorenzo Carboni | 2-6, 6-0, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
27.09.23 a 2-a rundă | vs. Gilles Arnaud Bailly | 6-74, 1-6 | detaliu meci | |
26.09.23 1-a rundă | vs. Giovanni Oradini | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Santa - Zgura | ||||
23.09.23 Finală | vs. Daniel Michalski | 6-2, 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
22.09.23 Semifinală | vs. Giovanni Oradini | 6-1, 6-3 | detaliu meci | |
21.09.23 Sfert de finală | vs. Carlos Lopez Montagud | 4-6, 6-4, 7-61 | detaliu meci |
Tommaso Roggero - ultimele meciuri
M15 Monastir - Hard | ||||
13.09.22 1-a rundă | vs. Michael Zhu | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
04.09.22 1-a rundă de calif. | vs. Zelimir Rudan | 6-4, 1-6, 9-11 | detaliu meci | |
M25 Lesa - Zgura | ||||
22.08.22 Calificare | vs. Luca Castagnola | 7-5, 0-6, 7-10 | detaliu meci | |
21.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Francesco Mineo | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
02.08.22 Calificare | vs. Michalis Sakellaridis | 5-7, 0-6 | detaliu meci | |
01.08.22 2-a rundă de calif. | vs. Ali Habib | 7-5, 5-7, 10-1 | detaliu meci | |
31.07.22 1-a rundă de calif. | vs. Marko Miladinovic | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Novi - Zgura | ||||
26.07.22 Calificare | vs. Dusan Milanovic | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
25.07.22 2-a rundă de calif. | vs. Luka Todorovic | 6-0, 6-2 | detaliu meci | |
24.07.22 1-a rundă de calif. | vs. Stefan Micov | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
01.03.22 2-a rundă de calif. | vs. Mathieu Scaglia | 2-6, 2-6 | detaliu meci | |
27.02.22 1-a rundă de calif. | vs. Rishabdev Raman | 4-6, 6-3, 10-7 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
20.02.22 1-a rundă de calif. | vs. Luc Koenig | 1-6, 6-75 | detaliu meci | |
M15 Cairo - Zgura | ||||
29.11.21 2-a rundă de calif. | vs. Luca Fantini | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
28.11.21 1-a rundă de calif. | vs. Mohab Hamed | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Cairo - Zgura | ||||
24.11.21 1-a rundă | vs. Mathieu Perchicot | 5-7, 6-1, 3-6 | detaliu meci | |
23.11.21 Calificare | vs. Guelfo Baldovinetti | 6-2, 6-1 | detaliu meci | |
22.11.21 2-a rundă de calif. | vs. Belal Abou Taleb | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
29.09.21 1-a rundă | vs. Aziz Ouakaa | 2-6, 5-7 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
22.09.21 1-a rundă | vs. Li Tu | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
21.09.21 Calificare | vs. Alan Bojarski | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
20.09.21 2-a rundă de calif. | vs. Ilya Bolotsky | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
19.09.21 1-a rundă de calif. | vs. Taketo Takamisawa | 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
14.09.21 Calificare | vs. Axel Garcian | 1-6, 6-72 | detaliu meci | |
13.09.21 2-a rundă de calif. | vs. Maxence Rivet | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
12.09.21 1-a rundă de calif. | vs. Benjamin Ferreira-Wortsman | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M15 Monastir - Hard | ||||
05.09.21 1-a rundă de calif. | vs. Yacoub Makzoume | 6-4, 4-6, 10-12 | detaliu meci | |
M15 Cairo - Zgura | ||||
03.08.21 Calificare | vs. Leonardo Aboian | 6-73, 3-6 | detaliu meci | |
02.08.21 2-a rundă de calif. | vs. Federico Campana | 6-4, 7-64 | detaliu meci | |
01.08.21 1-a rundă de calif. | vs. Pavel Kravchenko | 6-3, 6-2 | detaliu meci |