MECI
25.08.19 | Semifinală | Andrea Collarini | Carlos Taberner | 4-6, 7-64, 7-64 | L'Aquila Challenger | Zgura |
STATISTICI MECI
Andrea Collarini | Carlos Taberner | |
Prima administrare % | 70/107 (65%) | 69/123 (56%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 51/70 (73%) | 51/69 (74%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 21/37 (57%) | 28/54 (52%) |
Break-ballurile câştigate | 2/9 (22%) | 3/6 (50%) |
Puncte câştigate din returnare | 44/123 (36%) | 35/107 (33%) |
Total puncte câştigate | 116/230 (50%) | 114/230 (50%) |
Greșeli duble | 3 | 9 |
ași | 4 | 7 |
STATISTICI MECI
1 | ||
Andrea Collarini | 0-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
1-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40, 30-40, 40-40, A-40[BP] | ||
Andrea Collarini | 2-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP] | ||
2-1 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Andrea Collarini | 2-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
2-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, 40-A | ||
Andrea Collarini | 2-4 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
3-4 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Andrea Collarini | 3-5 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
4-5 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
4-6 |
2 | ||
Andrea Collarini | 0-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
1-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP] | ||
Andrea Collarini | 2-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
3-0 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 30-40, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A | ||
Andrea Collarini | 3-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
3-2 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Andrea Collarini | 3-3 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
4-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Andrea Collarini | 4-4 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15 | ||
5-4 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A | ||
Andrea Collarini | 5-5 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30 | ||
6-5 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40 | ||
Andrea Collarini | 6-6 | |
0-0, 1-0, 2-0, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 5-3, 6-3, 6-4 | ||
7-64 |
3 | ||
Andrea Collarini | 0-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
Andrea Collarini | 0-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30 | ||
1-1 | Carlos Taberner | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Andrea Collarini | 1-2 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30, 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
2-2 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Andrea Collarini | 2-3 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
3-3 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40 | ||
Andrea Collarini | 3-4 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
4-4 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, 40-A | ||
Andrea Collarini | 4-5 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
5-5 | Carlos Taberner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40 | ||
Andrea Collarini | 5-6 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
6-6 | Carlos Taberner | |
0-0, 1-0, 2-0, 3-0, 3-1, 4-1, 4-2, 5-2, 5-3, 5-4, 6-4 | ||
7-64 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Andrea Collarini vs. Carlos Taberner - meciuri reciproce
22.06.21 | 1-a rundă de calif. | Carlos Taberner | Andrea Collarini | 6-4, 6-2 | detaliu meci | London | Iarbă |
23.02.20 | Calificare | Carlos Taberner | Andrea Collarini | 6-2, 6-1 | detaliu meci | Santiago | Zgura |
25.08.19 | Semifinală | Andrea Collarini | Carlos Taberner | 4-6, 7-64, 7-64 | detaliu meci | L'Aquila Challenger | Zgura |
Andrea Collarini form & Carlos Taberner form
Andrea Collarini - ultimele meciuri
Sao Leopoldo - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Enzo Couacaud | 1-6, 6-3, 4-6 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Alexander Weis | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Asuncion Challenger - Zgura | ||||
18.03.24 1-a rundă | vs. Roman Andres Burruchaga | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
Santiago Challenger - Zgura | ||||
14.03.24 a 2-a rundă | vs. Gustavo Heide | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
12.03.24 1-a rundă | vs. Edoardo Lavagno | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Santa Cruz - Zgura | ||||
04.03.24 1-a rundă | vs. Matheus Pucinelli De Almeida | 1-6, 1-6 | detaliu meci | |
Cordoba - Zgura | ||||
04.02.24 Calificare | vs. Luciano Darderi | 3-6, 6-73 | detaliu meci | |
03.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Ivan Gakhov | 7-65, 6-1 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
22.01.24 1-a rundă | vs. Gustavo Heide | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
10.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Harold Mayot | 6-75, 3-6 | detaliu meci | |
Tigre Challenger - Zgura | ||||
19.01.24 Sfert de finală | vs. Dmitry Popko | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
18.01.24 a 2-a rundă | vs. Nikolas Sanchez-Izquierdo | 3-6, 6-2, 6-3 | detaliu meci | |
16.01.24 1-a rundă | vs. Hernan Casanova | 6-0, 6-4 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
16.11.23 a 2-a rundă | vs. Tomas Barrios Vera | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
14.11.23 1-a rundă | vs. Franco Roncadelli | 5-7, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Santa Fe - Zgura | ||||
16.10.23 1-a rundă | vs. Marco Trungelliti | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
09.10.23 1-a rundă | vs. Juan Manuel Cerundolo | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Campinas Challenger - Zgura | ||||
03.10.23 1-a rundă | vs. Orlando Luz | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Antofagasta Challenger - Zgura | ||||
19.09.23 1-a rundă | vs. Joao Lucas Reis Da Silva | 6-75, 2-6 | detaliu meci | |
Santa Cruz - Zgura | ||||
16.09.23 Semifinală | vs. Francisco Comesana | 7-5, 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
15.09.23 Sfert de finală | vs. Facundo Mena | 6-3, 7-66 | detaliu meci | |
13.09.23 a 2-a rundă | vs. Juan Ignacio Londero | Juan Ignacio Londero - nu s-a prezentat | detaliu meci | |
11.09.23 1-a rundă | vs. Hugo Dellien | 7-64, 6-4 | detaliu meci | |
New York - Hard | ||||
22.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Pablo Llamas Ruiz | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Cordenons Challenger - Zgura | ||||
08.08.23 1-a rundă | vs. Federico Iannaccone | 2-6, 0-2, - Andrea Collarini - retragere | detaliu meci | |
San Marino - Zgura | ||||
01.08.23 1-a rundă | vs. Fabio Fognini | 0-6, 1-6 | detaliu meci | |
Hamburg - Zgura | ||||
22.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Thiago Seyboth Wild | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
Bastad - Zgura | ||||
16.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Enzo Couacaud | 6-77, 6-72 | detaliu meci | |
Salzburg Challenger - Zgura | ||||
11.07.23 1-a rundă | vs. Sebastian Ofner | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
London - Iarbă | ||||
26.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Aleksandar Kovacevic | 5-7, 3-6 | detaliu meci |
Carlos Taberner - ultimele meciuri
Girona Challenger - Zgura | ||||
28.03.24 a 2-a rundă | vs. Radu Albot | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
26.03.24 1-a rundă | vs. Daniel Rincon | 6-4, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
Murcia Challenger - Zgura | ||||
19.03.24 1-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 3-6, 6-75 | detaliu meci | |
18.03.24 Calificare | vs. David Jorda Sanchis | 6-1, 4-6, 6-4 | detaliu meci | |
17.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Pablo Martinez Gomez | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
Szekesfehervar Challenger - Zgura | ||||
10.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Filip Krajinovic | 6-3, 6-72, 4-6 | detaliu meci | |
Tenerife 3 - Hard | ||||
25.02.24 1-a rundă de calif. | vs. August Holmgren | 2-6, 7-68, 4-6 | detaliu meci | |
Tenerife 2 - Hard | ||||
18.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Adrian Andreev | 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
Glasgow Challenger - Indoor Hard | ||||
15.02.24 a 2-a rundă | vs. Clement Chidekh | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
13.02.24 1-a rundă | vs. David Jorda Sanchis | 5-7, 7-64, 6-4 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Camilo Ugo Carabelli | 6-73, 2-6 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
22.01.24 Calificare | vs. Gianluca Mager | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
21.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Oleksii Krutykh | 6-4, 6-4 | detaliu meci | |
Tigre Challenger - Zgura | ||||
15.01.24 Calificare | vs. Damien Wenger | 7-64, 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
14.01.24 1-a rundă de calif. | vs. Martin Estevarena | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
Buenos Aires - Zgura | ||||
09.01.24 1-a rundă | vs. Pedro Sakamoto | 4-6, 6-70 | detaliu meci | |
Valencia Challenger - Zgura | ||||
21.11.23 1-a rundă | vs. Denis Yevseyev | 5-7, 6-72 | detaliu meci | |
Guayaquil Challenger - Zgura | ||||
31.10.23 1-a rundă | vs. Max Houkes | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
30.10.23 Calificare | vs. Alex Barrena | 7-5, 6-3 | detaliu meci | |
29.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Wilson Leite | 3-6, 7-5, 6-1 | detaliu meci | |
Curitiba Challenger - Zgura | ||||
24.10.23 1-a rundă | vs. Dalibor Svrcina | 2-6, 6-2, 6-76 | detaliu meci | |
Santa Fe - Zgura | ||||
18.10.23 a 2-a rundă | vs. Thiago Moura Monteiro | 4-6, 6-4, 1-6 | detaliu meci | |
17.10.23 1-a rundă | vs. Pedro Boscardin Dias | 6-4, 7-5 | detaliu meci | |
16.10.23 Calificare | vs. Gonzalo Villanueva | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
15.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Lautaro Agustin Corthey | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
Lisbon Challenger - Zgura | ||||
02.10.23 Calificare | vs. Oleksii Krutykh | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
01.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Francisco Rocha | 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
24.09.23 1-a rundă de calif. | vs. Sebastian Fanselow | 3-6, 6-1, 5-7 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
18.09.23 1-a rundă | vs. Geoffrey Blancaneaux | 6-74, 2-6 | detaliu meci | |
Szczecin Challenger - Zgura | ||||
11.09.23 Calificare | vs. Petr Nouza | 5-7, 4-6 | detaliu meci |