MECI
11.05.21 | Calificare | Luke Johnson | Gian Luca Tanner | 6-79, 7-5, 11-9 | M15 Troisdorf | Zgura |
STATISTICI MECI
Luke Johnson | Gian Luca Tanner | |
Prima administrare % | 74/106 (70%) | 63/99 (64%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 43/74 (58%) | 32/63 (51%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 13/32 (41%) | 19/36 (53%) |
Break-ballurile câştigate | 6/14 (43%) | 5/11 (45%) |
Puncte câştigate din returnare | 48/99 (48%) | 50/106 (47%) |
Total puncte câştigate | 104/205 (51%) | 101/205 (49%) |
Greșeli duble | 4 | 4 |
ași | 2 | 2 |
STATISTICI MECI
1 | ||
0-0 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30[BP] | ||
Luke Johnson | 1-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP], 40-40, 40-A[BP] | ||
1-1 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40 | ||
Luke Johnson | 1-2 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
1-3 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Luke Johnson | 1-4 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
2-4 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Luke Johnson | 3-4 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
4-4 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Luke Johnson | 4-5 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
5-5 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Luke Johnson | 6-5 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP] | ||
6-6 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 3-4, 3-5, 4-5, 4-6, 5-6, 6-6, 6-7, 7-7, 8-7, 8-8, 8-9, 9-9, 9-10 | ||
6-79 |
2 | ||
Luke Johnson | 0-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30, 40-40, A-40 | ||
1-0 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
Luke Johnson | 2-0 | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP], 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP] | ||
2-1 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40, 30-40 | ||
Luke Johnson | 2-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
3-2 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP] | ||
Luke Johnson | 4-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15, 40-30 | ||
5-2 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40, 30-40, 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A | ||
Luke Johnson | 5-3 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP] | ||
5-4 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40, 15-40 | ||
Luke Johnson | 5-5 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 40-30 | ||
6-5 | Gian Luca Tanner | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
7-5 |
3 | ||
Luke Johnson | 0-0 | |
0-0, 0-1, 0-2, 1-2, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 5-5, 6-5, 6-6, 6-7, 7-7, 8-7, 9-7, 9-8, 9-9, 10-9 | ||
11-9 |
Å¢ara
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Data naÅŸterii
Înălţime
Greutate
Profesional din
Joacă
Poziţie în clasament
Puncte
Premii
Elvetia
12.01.01, 23 Vârsta
12.01.01, 23 Vârsta
Luke Johnson vs. Gian Luca Tanner - meciuri reciproce
11.05.21 | Calificare | Luke Johnson | Gian Luca Tanner | 6-79, 7-5, 11-9 | detaliu meci | M15 Troisdorf | Zgura |
Luke Johnson form & Gian Luca Tanner form
Luke Johnson - ultimele meciuri
Helsinki Challenger - Indoor Hard | ||||
06.11.23 Calificare | vs. Denis Yevseyev | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
05.11.23 1-a rundă de calif. | vs. Stefanos Sakellaridis | 3-6, 6-1, 7-65 | detaliu meci | |
Rome Challenger - Indoor Hard | ||||
19.02.23 1-a rundă de calif. | vs. Strong Kirchheimer | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Knoxville Challenger - Indoor Hard | ||||
06.11.22 1-a rundă de calif. | vs. Cannon Kingsley | 6-72, 5-7 | detaliu meci | |
Rennes Challenger - Indoor Hard | ||||
12.09.22 Calificare | vs. Yannick Mertens | 6-4, 6-72, 4-6 | detaliu meci | |
11.09.22 1-a rundă de calif. | vs. Virgile Le Bourjois | 6-2, 6-2 | detaliu meci | |
Cassis Challenger - Hard | ||||
04.09.22 1-a rundă de calif. | vs. Thomaz Bellucci | 2-6, 6-75 | detaliu meci | |
Mallorca Challenger - Hard | ||||
29.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Alberto Barroso Campos | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Roehampton - Hard | ||||
24.08.22 1-a rundă | vs. Elliot Benchetrit | 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Grodzisk Mazowiecki - Hard | ||||
15.08.22 1-a rundă de calif. | vs. Ignacio Monzon | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
15.08.22 Calificare | vs. Skander Mansouri | 3-6, 6-4, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Loughborough - Indoor Hard | ||||
26.01.22 1-a rundă | vs. Maximilian Neuchrist | 4-6, 5-7 | detaliu meci | |
M25 Bath - Indoor Hard | ||||
11.01.22 1-a rundă | vs. Billy Harris | 6-3, 6-75, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Austin - Hard | ||||
16.11.21 1-a rundă | vs. Philip Henning | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
M25 Harlingen - Hard | ||||
10.11.21 1-a rundă | vs. Matias Franco Descotte | 6-74, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Ithaca - Indoor Hard | ||||
07.11.21 Finală | vs. Cannon Kingsley | 3-6, 6-4, 7-66 | detaliu meci | |
06.11.21 Semifinală | vs. Vasil Kirkov | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
05.11.21 Sfert de finală | vs. Nico Mostardi | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
04.11.21 a 2-a rundă | vs. Connor Farren | 6-73, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
03.11.21 1-a rundă | vs. Aidan Mayo | 6-0, 5-7, 6-2 | detaliu meci | |
Brest Challenger - Indoor Hard | ||||
24.10.21 1-a rundă de calif. | vs. Zsombor Piros | 5-7, 6-73 | detaliu meci | |
M25 Prague - Indoor Hard | ||||
07.10.21 a 2-a rundă | vs. Max Hans Rehberg | 4-6, 2-6 | detaliu meci | |
06.10.21 1-a rundă | vs. Artem Dubrivnyy | 6-76, 6-4, 6-2 | detaliu meci | |
M15 Forbach - Carpet | ||||
03.10.21 Finală | vs. Dan Added | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
02.10.21 Semifinală | vs. Arnaud Bovy | 7-63, 6-1 | detaliu meci | |
01.10.21 Sfert de finală | vs. Boris Fassbender | 6-3, 7-5 | detaliu meci | |
30.09.21 a 2-a rundă | vs. Maxence Beauge | 6-3, 6-0 | detaliu meci | |
29.09.21 1-a rundă | vs. Oscar Moraing | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Cassis Challenger - Hard | ||||
05.09.21 1-a rundă de calif. | vs. Alexis Galarneau | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Allershausen - Zgura | ||||
02.09.21 a 2-a rundă | vs. Dominik Boehler | 3-6, 3-6 | detaliu meci |
Gian Luca Tanner - ultimele meciuri
M15 Heraklion - Hard | ||||
16.10.23 2-a rundă de calif. | vs. Thomas Kostka | 6-3, 1-6, 8-10 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
04.10.23 1-a rundă | vs. Yurii Dzhavakian | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
03.10.23 Calificare | vs. Akram El Sallaly | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
02.10.23 2-a rundă de calif. | vs. Theertha Shashank Macherla | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
01.10.23 1-a rundă de calif. | vs. Daniel Gnjatovic | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
M15 Sharm - Hard | ||||
27.09.23 1-a rundă | vs. Peter Buldorini | 3-6, 6-4, 5-7 | detaliu meci | |
M25 Sion - Zgura | ||||
29.08.23 1-a rundă | vs. Federico Iannaccone | 1-6, 6-2, 6-75 | detaliu meci | |
28.08.23 Calificare | vs. Thomas George Brun | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
27.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Sacha Ouzilou | 6-0, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Muttenz - Zgura | ||||
15.08.23 1-a rundă | vs. Florent Bax | 1-6, 4-6 | detaliu meci | |
M15 Metzingen - Zgura | ||||
28.07.23 Sfert de finală | vs. Liam Gavrielides | 6-3, 5-7, 3-6 | detaliu meci | |
27.07.23 a 2-a rundă | vs. Leon Schmidt | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
25.07.23 1-a rundă | vs. Tom Gentzsch | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
24.07.23 Calificare | vs. Louroi Martinez | 6-1, 6-4 | detaliu meci | |
23.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Volker Anhalt | 6-0, 6-0 | detaliu meci | |
23.07.23 2-a rundă de calif. | vs. Noah Schlagenhauf | 2-6, 6-1, 10-3 | detaliu meci | |
M25 Klosters - Zgura | ||||
06.07.23 1-a rundă | vs. Benjamin Lock | 2-6, 6-2, 4-6 | detaliu meci | |
03.07.23 Calificare | vs. Raffael Schaer | 7-5, 6-0 | detaliu meci | |
02.07.23 1-a rundă de calif. | vs. Lawrence Bataljin | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
M25 Bourg - Zgura | ||||
28.06.23 1-a rundă | vs. Alex Marti Pujolras | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
26.06.23 Calificare | vs. Raphael Vaksmann | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
25.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Yann Wojcik | 6-4, 7-62 | detaliu meci | |
M15 Saarlouis - Zgura | ||||
18.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Guy Den Heijer | 6-3, 2-6, 8-10 | detaliu meci | |
M25 Grasse - Zgura | ||||
12.06.23 2-a rundă de calif. | vs. Loris Pourroy | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
11.06.23 1-a rundă de calif. | vs. Antoni Fabre | 6-3, 6-3 | detaliu meci | |
M25 Quinta - Hard | ||||
09.03.23 Calificare | vs. Michael Zhu | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
08.03.23 2-a rundă de calif. | vs. Julius Augunas | 6-2, 6-0 | detaliu meci | |
07.03.23 1-a rundă de calif. | vs. Hillel Rousseau | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Loule - Hard | ||||
26.02.23 1-a rundă de calif. | vs. Joao Dinis Silva | 0-6, 2-6 | detaliu meci | |
M25 Faro - Hard | ||||
19.02.23 1-a rundă de calif. | vs. Seydina Andre | 3-6, 2-6 | detaliu meci |