MECI
07.03.19 | a 3-a rundă | Alessandro Giannessi | Facundo Arguello | 4-6, 6-4, 6-1 | Santiago Challenger | Zgura |
STATISTICI MECI
Alessandro Giannessi | Facundo Arguello | |
Prima administrare % | 67/102 (66%) | 71/109 (65%) |
Punctele câştigate la prima administrare | 39/67 (58%) | 40/71 (56%) |
Punctele câştigate la a doua administrare | 19/35 (54%) | 14/38 (37%) |
Break-ballurile câştigate | 7/17 (41%) | 5/11 (45%) |
Puncte câştigate din returnare | 55/109 (50%) | 44/102 (43%) |
Total puncte câştigate | 113/211 (54%) | 98/211 (46%) |
Greșeli duble | 3 | 6 |
ași | 0 | 0 |
STATISTICI MECI
1 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30, 40-40, 40-A[BP] | ||
0-1 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 1-1 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
2-1 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP], 40-40, A-40[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 3-1 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
4-1 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40 | ||
Alessandro Giannessi | 4-2 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP] | ||
4-3 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
Alessandro Giannessi | 4-4 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15, 40-30, 40-40, A-40, 40-40, A-40, 40-40, A-40, 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP] | ||
4-5 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40 | ||
4-6 |
2 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 0-15, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
1-0 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 15-40, 30-40, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 2-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0 | ||
3-0 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 0-30, 0-40 | ||
Alessandro Giannessi | 3-1 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40[BP], 30-40[BP] | ||
3-2 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 15-15, 15-30, 30-30, 40-30[BP], 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 4-2 | |
0-0, 15-0, 30-0, 30-15, 30-30, 30-40[BP] | ||
4-3 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A, 40-40, 40-A, 40-40, A-40[BP], 40-40, A-40[BP], 40-40, 40-A | ||
Alessandro Giannessi | 4-4 | |
0-0, 0-15, 15-15, 15-30, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40, 40-40, 40-A[BP], 40-40, A-40 | ||
5-4 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15[BP], 40-30[BP] | ||
6-4 |
3 | ||
Alessandro Giannessi | 0-0 | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
1-0 | Facundo Arguello | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0[BP], 40-15[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 2-0 | |
0-0, 15-0, 30-0, 40-0, 40-15, 40-30 | ||
3-0 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 15-40, 30-40 | ||
Alessandro Giannessi | 3-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 30-30, 30-40[BP], 40-40, A-40 | ||
4-1 | Facundo Arguello | |
0-0, 0-15, 0-30, 15-30, 30-30, 40-30[BP] | ||
Alessandro Giannessi | 5-1 | |
0-0, 15-0, 15-15, 30-15, 40-15 | ||
6-1 |
INFO: faceţi clic pe numele jucătorului pentru a vedea statisticile detaliate ale jucătorului
Alessandro Giannessi vs. Facundo Arguello - meciuri reciproce
07.03.19 | a 3-a rundă | Alessandro Giannessi | Facundo Arguello | 4-6, 6-4, 6-1 | detaliu meci | Santiago Challenger | Zgura |
10.07.18 | 1-a rundă | Alessandro Giannessi | Facundo Arguello | 3-6, 6-4, 6-2 | detaliu meci | Perugia Challenger | Zgura |
Alessandro Giannessi form & Facundo Arguello form
Alessandro Giannessi - ultimele meciuri
Naples Challenger - Zgura | ||||
25.03.24 Calificare | vs. Evan Furness | 6-77, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
24.03.24 1-a rundă de calif. | vs. Fabrizio Karol Pio | 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
Zadar Challenger - Zgura | ||||
20.03.24 a 2-a rundă | vs. Timofey Skatov | 1-6, 2-6 | detaliu meci | |
18.03.24 1-a rundă | vs. Corentin Moutet | 5-7, 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Szekesfehervar Challenger - Zgura | ||||
13.03.24 a 2-a rundă | vs. Matteo Martineau | 4-6, 6-72 | detaliu meci | |
11.03.24 1-a rundă | vs. Mathias Bourgue | 6-4, 1-6, 6-4 | detaliu meci | |
Tenerife 3 - Hard | ||||
27.02.24 1-a rundă | vs. Carlos Lopez Montagud | 3-6, 0-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Tenerife 2 - Hard | ||||
20.02.24 1-a rundă | vs. Matteo Gigante | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Manama Challenger - Hard | ||||
13.02.24 1-a rundă | vs. Damir Dzumhur | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Cordoba - Zgura | ||||
03.02.24 1-a rundă de calif. | vs. Luciano Darderi | 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
Piracicaba Challenger - Zgura | ||||
30.01.24 1-a rundă | vs. Gianluca Mager | 3-6, 1-1, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
23.01.24 1-a rundă | vs. Juan Manuel Cerundolo | 6-1, 4-6, 1-6 | detaliu meci | |
Melbourne - Hard | ||||
10.01.24 1-a rundă de calif. | vs. John Millman | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
Brisbane - Hard | ||||
30.12.23 1-a rundă de calif. | vs. Alex Michelsen | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
Maia Challenger - Zgura | ||||
28.11.23 1-a rundă | vs. Henrique Rocha | 4-6, 7-65, 2-6 | detaliu meci | |
Valencia Challenger - Zgura | ||||
22.11.23 a 2-a rundă | vs. Albert Ramos-Vinolas | 1-6, 6-0, 6-73 | detaliu meci | |
21.11.23 1-a rundă | vs. Miguel Damas | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
Montevideo Challenger - Zgura | ||||
14.11.23 1-a rundă | vs. Facundo Diaz Acosta | 1-6, 5-7 | detaliu meci | |
Lima 2 - Zgura | ||||
08.11.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Elahi Galan | 4-6, 3-6 | detaliu meci | |
07.11.23 1-a rundă | vs. Oriol Roca Batalla | 1-6, 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
Olbia Challenger - Hard | ||||
17.10.23 1-a rundă | vs. Lloyd Harris | 6-73, 0-6 | detaliu meci | |
Lisbon Challenger - Zgura | ||||
02.10.23 1-a rundă | vs. Pablo Llamas Ruiz | 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
Braga Challenger - Zgura | ||||
27.09.23 a 2-a rundă | vs. Duje Ajdukovic | 5-7, 7-5, 2-6 | detaliu meci | |
26.09.23 1-a rundă | vs. Gastao Elias | 7-62, 6-4 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
19.09.23 1-a rundă | vs. Bor Artnak | 0-3, - Alessandro Giannessi - retragere | detaliu meci | |
Seville Challenger - Zgura | ||||
07.09.23 Sfert de finală | vs. Hugo Gaston | 6-3, 1-6, 0-6 | detaliu meci | |
06.09.23 a 2-a rundă | vs. Daniel Rincon | 7-63, 6-0 | detaliu meci | |
04.09.23 1-a rundă | vs. Jaume Antoni Munar Clar | 6-73, 6-3, 6-4 | detaliu meci | |
New York - Hard | ||||
24.08.23 2-a rundă de calif. | vs. Giulio Zeppieri | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
22.08.23 1-a rundă de calif. | vs. Harold Mayot | 7-67, 7-5 | detaliu meci |
Facundo Arguello - ultimele meciuri
Campinas Challenger - Zgura | ||||
28.11.20 1-a rundă de calif. | vs. Camilo Ugo Carabelli | 2-6, 3-6 | detaliu meci | |
Sao Paulo - Zgura | ||||
23.11.20 1-a rundă | vs. Roberto Quiroz | 7-60, 3-6, 1-6 | detaliu meci | |
M25 Hurlingham - Zgura | ||||
06.03.20 Sfert de finală | vs. Juan Manuel Cerundolo | 4-6, 4-6 | detaliu meci | |
05.03.20 a 2-a rundă | vs. Mariano Kestelboim | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
05.03.20 1-a rundă | vs. Roman Andres Burruchaga | 4-6, 6-3, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Cordoba - Zgura | ||||
29.02.20 Sfert de finală | vs. Tomas Martin Etcheverry | 2-6, 6-1, 6-72 | detaliu meci | |
28.02.20 a 2-a rundă | vs. Gabriel Alejandro Hidalgo | 6-3, 6-2 | detaliu meci | |
26.02.20 1-a rundă | vs. Mariano Navone | 6-3, 2-6, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Punta - Zgura | ||||
19.02.20 a 2-a rundă | vs. Franco Agamenone | 2-6, 6-2, 3-6 | detaliu meci | |
18.02.20 1-a rundă | vs. Martin Cuevas | 6-1, 6-1 | detaliu meci | |
M25 Lima - Zgura | ||||
16.02.20 Finală | vs. Tomas Barrios Vera | 6-2, 6-4 | detaliu meci | |
15.02.20 Semifinală | vs. Pedro Sakamoto | 3-6, 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
15.02.20 Sfert de finală | vs. Nicolas Alvarez | 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
13.02.20 a 2-a rundă | vs. Joao Pedro Sorgi | 6-1, 6-2 | detaliu meci | |
12.02.20 1-a rundă | vs. Ricardo Rodriguez-Pace | 7-68, 6-0 | detaliu meci | |
M25 Lima - Zgura | ||||
06.02.20 a 2-a rundă | vs. Bastian Malla | 3-6, 4-6 | detaliu meci | |
05.02.20 1-a rundă | vs. Jorge Brian Panta Herreros | 6-4, 6-1 | detaliu meci | |
Punta Del - Zgura | ||||
27.01.20 1-a rundă | vs. Tomas Martin Etcheverry | 3-6, 3-6 | detaliu meci | |
Sibiu Challenger - Zgura | ||||
17.09.19 a 2-a rundă | vs. Vit Kopriva | 5-7, 1-6 | detaliu meci | |
Szczecin Challenger - Zgura | ||||
12.09.19 a 3-a rundă | vs. Taro Daniel | 2-6, 4-6 | detaliu meci | |
11.09.19 a 2-a rundă | vs. Filip Kolasinski | 6-4, 7-66 | detaliu meci | |
Genova Challenger - Zgura | ||||
02.09.19 1-a rundă | vs. Mohamed Safwat | 6-4, 2-6, 0-6 | detaliu meci | |
Bastad - Zgura | ||||
16.07.19 1-a rundă | vs. Juan Ignacio Londero | 3-6, 2-6 | detaliu meci | |
15.07.19 Calificare | vs. Steven Diez | 6-4, 3-6, 6-3 | detaliu meci | |
14.07.19 1-a rundă de calif. | vs. Markus Eriksson | 7-64, 6-1 | detaliu meci | |
London - Iarbă | ||||
24.06.19 1-a rundă de calif. | vs. Blaz Kavcic | 3-6, 6-77 | detaliu meci | |
Blois Challenger - Zgura | ||||
22.06.19 Semifinală | vs. Kimmer Coppejans | 6-2, 5-7, 4-6 | detaliu meci | |
21.06.19 Sfert de finală | vs. Johan Sebastien Tatlot | 6-4, 6-0 | detaliu meci | |
20.06.19 a 3-a rundă | vs. Geoffrey Blancaneaux | 4-6, 6-4, 6-3 | detaliu meci | |
18.06.19 a 2-a rundă | vs. Arthur Rinderknech | 6-2, 2-6, 6-1 | detaliu meci |